ZN.SK
Scatterbug Pokémon Go december 2022 - 2023

Pokémon Go na úvod roku 2023 prináša hráčom ďalšie novinky

Mobilná hra Pokémon Go si už niekoľko rokov drží najmä skalných hráčov. Od pôvodnej verzie hry sa značne zmenila a vylepšila. Niekde v úplných počiatkoch totiž šlo o 151 rôznych Pokémonov pôvodného regiónu, ktorý sa rozšíril o niekoľko stoviek ďalších nových druhov. Taktiež mnoho zmien sme našli v rámci priateľov, pozvánok, vzájomných darčekov, ktoré sa pôvodne v hre nenachádzali. Dnes máme jednotlivých Pokémonov vyzbrojených širšími informáciami, možnosťou MEGA EVOLVE, alebo aj tradingom medzi priateľmi. Jednou z noviniek, ktorú mohli hráči postrehnúť, je ukazovateľ najväčšej, najmenšej, najľahšej, najvyššej… hodnoty medzi konkrétnym druhom pokémona.

Scatterbug Pokémon Go december 2022 - 2023

Celý hráčsky svet v rámci Pokémon Go však práve pre funkciu „Friends“ prepojila honba za špeciálnym druhom Pokémona, ktorého v rámci priateľov vo svojom okolí môžete získať len jednodruhového. Ak však máte priateľov z väčšej diaľky, získať môžete aj vzácnejší druh. Koniec roka 2023 a začiatok roka 2023 sa nesie v znamení niekoľkých zaujímavých noviniek.

Scatterbug, Spewpa a Vivillon

Nenápadný malý sivý hmyz s názvom Scatterbug sa za 25 scatterbug candy môže vyvinúť v kokón s názvom Spewpa. Následne za 100 cukríkov sa dokáže vyvinúť na pokémona s názvom Vivillon. Na to, aby ste ho získali, potrebujete pripnúť medzi obľúbené a archivované pohľadnice niektoré z cudziny, či konkrétnych oblastí. Netušíte pritom, kto z priateľov je práve ten šťastný, že sa v jeho regióne Scatterbug objavil. Ak na neho natrafíte, objaví sa u vás. Tí, čo majú malý počet priateľov a v rámci malého priestoru, nemusia mať toľko šťastia a získanie Vivillona môže byť náročnejšie. Tí, ktorí siahli po zahraničných stránkach s pozvánkami a získali priateľov v zahraničí, sa skôr dostanú k exotickým húseničkám.

Tie sa nazývajú podľa svetových regiónov. Napríklad Nórsko a Fínsko vám môže priniesť tundrový typ, priatelia z Afriky mnoho ďalších. Oceánsky typ, ktorého pôvod je zrejme v Oceánii je však ťažké získať pre viacerých hráčov. V Oceánii sa nachádza menej hráčov, ktorí sa prepájajú so svetom. Nový Zéland pre to však nestačí. Honba za motýľmi  e o to zaujímavejšia, že každý jeden je sfarbený rôzne.

Scatterbug Pokémon Go december 2022 - 2023

Celkovo sa objavujú typy a následne ideálne oblasti pôvodu:

 • Archipelago (Južná Afrika, alebo Karibik)
 • Continental (Ázia, Čína, India)
 • Elegant (Japonsko a možné iné oblasti)
 • Garden (Nový Zéland, Veľká Británia)
 • High Plains (Časť Ruska, Ukrajina, USA)
 • Icy Snow (Fínsko, Grónsko, Kanada)
 • Jungle (Indonézia, stredná Afriky, sever Južnej Ameriky)
 • Marine (Španielsko, Portugalsko, Južná Amerika, stredná Európa)
 • Meadow (Stredná Európa)
 • Modern (východné USA a možné iné oblasti)
 • Monsoon (kontinentálna juhovýchodná Ázia)
 • Ocean (Havaj, lokality v Indickom oceáne či Pacifiku)
 • Polar (Nórsko, Aljaška, juh Južnej Ameriky, Kanada)
 • River (Južná a severná Afrika)
 • Sandstorm (Arabský poloostrov)
 • Savanna (vnútrozemská Afrika a iné)
 • Sun (Madagaskar, Mexiko, Austrália)
 • Tundra (Severné Japonsko, Island)

Na Pokéstopoch sa objavuje Kecleon

Pokémoní chameleón sa ukrýva na niektorých Pokéstopoch aj v reálnom svete. Keďže však pre šetrenie batérie a dát bežne nechodíme po svete v Live režime, Pokéstopy sú istejšie. Miesta rôzneho možného záujmu, ktoré je možné použiť na získanie rôznych bonusov, alebo nasadenie lákadla v podobe „Lure modulov“, môžu mať svojho votrelca. Neuvidíme ho síce úplne jasne, no pri pokuse potočiť ním sa nám objaví náznak nejakého maskovaného tvora. To je práve Kecleon, ktorý môže liezť po obrázku Pokéstopu a zhodiť ho možno ťukaním prstu. Niekedy sa drží silnejšie, inokedy slabšie. Ak spadne, je možné s Pokéstopom potočiť. Následne nového pokémona nájdete v bežnom svete tak ako obyčajne aj iných pokémonov. Nezabudnite ho chytať s pomocou ananásu pre zisk násobného počtu cukríkov.

Ďalšie z noviniek v Pokémon Go

Vo februári sa môžu hráči Pokémon Go tešiť na väčší výskyt letajúceho dračieho pokémona s menom Noibat (714). Ten sa objavuje skôr sporadicky a tak nazbieranie cukríkov na vývoj silnejšieho Noivern (715) môže byť ťažšie. Február je tak príležitosťou, ako si „utrpenie skrátiť. Od 19. januára do 23. januára sa v rámci osláv nového lunárneho roka budeme viac stretávať s druhmi ako Ponyta, Magmar, Magikarp, Slugma, Numel, Combee, Buneary, Fennekin a Bunnelby. Taktiež Flareon alebo Darumaka. Príležitosť to bude najmä pre tých, ktorí dosiaľ nemali šťastie na Darumaku a väčší počet Magikarpov.

Keďže na vývoj na dračieho Gyarodosa si vyžaduje 400 cukríkov, záujemcovia o slávneho zväčša modrého draka majú čo robiť. V 7 kilometrových vajíčkach sa pri príležitosti Lunárneho roka budú objavovať Chingling, Riolu, Darumaka, biely Galarian Darumaka a neobyčajný a pomerne vzácny Scraggy. V 5 hviezdičkových raidoch sa môže objaviť vzácnejší Regice.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu