ZN.SK
Trump

Na Floride niekto do živého lamantína vyryl nápis „Trump“

Na Floride objavili lamantína s vyrytým nápisom TRUMP do jeho chrbta. Nie je jasné prečo, ako, kde a kedy tento nápis neznámy vandal spravil.

Predvolebná kampaň, alebo len hlúpy prejav politického názoru? Americké úrady musia riešiť kuriózny prípad, hoci spadá pod týranie zvierat. Na floridskej rieke Homosassa objavili lamantína, ľudovo nazývaného aj ako morská krava, s vyrytým nápisom „TRUMP“ do chrbta. Písmená s menom bývalého kontroverzného prezidenta neznámy vandal vyryl do hrubej kože, čím možno nespôsobil vážny zdravotný problém zvieraťu. Nejde však o niečo, čo by malo zostať bez povšimnutia. Organizácia The U.S. Fish & Wildlife Service prípad vyšetruje aj preto, že ide o zákonom chráneného ohrozeného živočícha. Úrady dokonca vypísali odmenu 5 000 dolárov za informáciu vedúcu k vypátraniu páchateľa tohto zohavenia.

Nie je jasné ako, kedy a prečo tento nápis vôbec na zviera niekto vyryl.

Zohavené či značkované zvieratá pre zábavu

Aj na Slovensku sú známe prípady zohavenia zvierat a vyrývanie slov do ich srsti, či kože. Vypaľovanie znakov do hovädzieho dobytka je zvykom po celom svete v závislosti od určenia zvierat. U nás však vandali a neprispôsobiví ľudia nemajú problém potrápiť aj zvieratá pre zábavu. Ide o ojedinelé prípady, známe najmä z minulosti. Vypaľovanie, či vyrývanie znakov a čísiel na telo prasiat, dobytka, či koní, ak nemajú evidenčný zmysel, sa vyskytovalo aj u nás. Za dávnych čias sa vyrývali znaky do kačacích či husích zobákov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu