Japonská hruška nashi pomáha proti alkoholovej opici

Japonská hruška nashi pomáha proti alkoholovej opici

Britskí vedci objavili zaujímavý účinok japonských hrušiek nashi, ktoré sa čoraz viac udomácňujú aj v našich záhradách. Podľa ich výskumov má konzumácia plodov japonskej hrušky pomáhať odbúravať alkohol a následky alkoholickej opice. Ovocie bohaté na vodu a viacero látok je podobné jablku, chuťou skôr hruške a predsa má niekoľko originálnych vlastností chuti, ktorými sa od ostatného ovocia odlišuje.

Nashi hruška

Nashi v obchodoch
Nashi, ktoré je voľne dostupné vo väčších supermarketoch ako ovocie balené v malej mäkkej bielej sieťke je takto skladované zámerne. Je náchylné na tlak a otĺkanie sa o druhé plody. Typický slovenský zákazník dôchodca však netuší, k čomu sieťka slúži a tak v záujme otestovať ovocie ho stláča prstami aj cez sieťku. V priebehu dňa sa takéto ovocie môže vyhodiť. Trvácnejšie kúsky tento nezmyselný test dokážu prežiť bez väčšej ujmy.

Strom nashi
Na Slovensku nashi pestuje niekoľko pestovateľov. Strom má rovnaké vlastnosti ako bežné podobné stromy. Jeho výhodou je, že nie je tak náchylný na škodcov a listy si zachováva nepoškodené aj vtedy, keď škodcovia napádaj okolité stromy. Strom si nevyžaduje žiadnu extra starostlivosť. Nashi sa viac venujú aj naše stránky www.nashi.cz a slovenský variant www.nashi.cz/sk/, prípadne magazín o bývaní a záhrade www.domazahrada.sk.


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Doc konvertovanie do PDF, návod
Ako uložiť DOC a DOCX dokument ako PDF? Skúste Online konvertor

Historický festival Červený Kameň
Rotenstein: Rytiersky turnaj na koňoch 28. mája na Červenom Kameni

Christina Aquilera Mulan
Nová filmová Mulan a Christina Aquilera s jej Loyal Brave True

Zavrieť