Fanúšikovia chcú vystrihnúť Trumpa zo Sám doma 2, Kevin súhlasí

Fanúšikovia chcú vystrihnúť Trumpa zo Sám doma 2, Kevin súhlasí

Po posledných politických udalostiach, ktoré sa týkali vtrhnutia stúpencov dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa do Kapitolu, klesla takmer-ex-prezidentovi popularita. Dosť na to, aby ho vystrihli z jedného z najslávnejších filmov Sám doma 2: stratený v New Yorku, ktoré sa nám spájajú s Vianocami. Donald Trump sa totiž objavuje v scénke, keď sa Kevin túla po Hoteli Plaza na newyorskom Manhattane a akoby náhodou sa spýta na cestu práve Donalda Trumpa. Keďže na práve jeho popud sa mali vydať neriadené strely na pochod do Kapitolu a rozpútať šialenstvo, ktoré odsúdil celý svet, fanúšikovia filmu sa rozhodli konať.

Sám doma, Donald Trump a Kevin McAlister, youtube

foto: scénka z filmu v hoteli Plaza, zdroj video nižšie

Spustili petíciu a diskusiu za vystrihnutie Donalda Trumpa a jeho nahradenie samotným 40 ročným Kevinom, hercom Macaulay Culkinom. Ten sa na sociálnej sieti vyjadril len stručne k výzve inej užívateľky, že to „berie“ (anglicky „Sold“ , tiež preložiteľné ako „Predané“.)

Donald Trump nebol vo filme Sám doma 2 náhodou

Ako sa už nechal počuť samotný režisér filmu Sám doma 2 z roku 1992 Chris Columbus, úlohu nedostal Donald Trump náhodou. Hotel Plaza vtedy patril jemu, takže malá úloha vo filme bola jeho podmienka na nakrúcanie v priestoroch hotela. To však boli ešte časy, keď bol s Ivanou Trumpovou, rodenou Zelníčkovou, alebo skôr v časoch ich rozvodu. Aj ten sa totiž odohral v roku 1992. Stránky bulváru plnil hlavne ako milionár, obchodník, investor a manžel Ivany Trumpovej. Časy, keď sa na jeho prítomnosti vo filme ľudia skôr bavili a tlieskali mu.

Či sa naozaj objaví nová verzia filmu je otázne. Môže však ísť stále o formu protestu proti Donaldovi Trumpovi a jeden z viacerých čriepkov boja proti nemu. Hoci dorobiť 40 ročného Kevina k malému Kevinovi by pre dnešných technikov a majstrov počítačových efektov nemuselo byť problém, je otázne, či by vydali novú verziu ako klasické DVD a BD, alebo len ako protestný úlet v rámci scénky, reklamy, či len pre zábavu ľudu. To skôr. Oblepené reklamou, ako sa ostatne stalo už neraz s rôznymi drobnými scénkami pri iných príležitostiach.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.