ZN.SK
šungit

Vzácny a záhadný minerál Šungit s množstvom liečivých účinkov

Liečivý kameň Šungit, zaujme nielen svojimi liečivými účinkami, všestranným využitím, ale navyše zaujímavou históriou. Je dokázané, že zvyšuje energiu.

Liečivý kameň Šungit zaujme nielen svojimi liečivými účinkami, všestranným využitím, ale navyše veľmi zaujímavou históriou. Je dokázané, že zvyšuje energiu, uzdravuje, zmierňuje stres, detoxikuje a čistí telo a myseľ, zvyšuje telesnú a duševnú rovnováhu. Odkiaľ sa vzal tento vzácny a úžasný minerál?

šungit

Šungit opradený legendami

Prírodný minerál neobvyklého zloženia a štruktúry Šungit je starodávna skalná formácia, ktorá je stará asi 2 miliardy rokov. Pochádza z jediného miesta na Zemi – ruskej oblasti Karelia – v blízkosti malej osady Shunga, na brehu jazera Onega. V roku 1879 ho profesor Inostrancev definoval ako posledný minerál radu amorfného uhlíka a zaradil do oficiálneho katalógu nerastov. Existencia vzácneho šungitu a informácie o jeho vlastnostiach siahajú už do 17. storočia.

Prvá legenda hovorí o príbehu šľachtičnej Xénii Romanovej. Tá bola matkou ôsmych detí, no sedem z nich zomrelo v dojčenskom veku. Hovorí sa, že keď Xénia objavila tajomstvo liečivého prameňa, ktorý preteká puklinami v „čiernom kameni“ porodila zdravého syna. Ten sa stal jedným z mocných cárov Ruskej ríše, Michail Fjodorovič Romanov.

Druhá legenda opisuje príbeh ruského panovníka Petra I., ktorý sa dozvedel o liečivých účinkoch tejto vody a nariadil ju vedecky preskúmať. Výskum viedol cárov osobný lekár. Výsledky výskumu boli ohromujúce. Zistilo sa, že voda lieči celú plejádu rôznych chorôb – zápalové ochorenia, reumatizmus, ekzémy, chudokrvnosť, ochorenia srdca a pečeni, vrátane psychických ťažkostí. Cár Petr I. nechal postaviť blízko prameňa palác a kúpele.

Kameň života

Takže prečo sú vedeckí výskumníci tak nadšení zo šungitu a prečo sa nazýva Kameň života? Ruský vedci potvrdzujú, že okrem toho, že je prírodným antioxidantom, môže zlepšiť funkciu imunitného systému. Takisto aktívne interaguje s rôznymi elektromagnetickými poliami (antropogénne vysokofrekvenčné, slnečné, biopalivá) a neutralizuje ich negatívny vplyv. Ruský vedecký výskum dokazuje, že kvôli ich jedinečnej štruktúre je plný chemických látok, prchavých organických zlúčenín, drog, chlóru, fluoridov a rádioaktívnych častíc. Zabíja tiež širokú škálu baktérií, vírusov a iných patogénov.

A navyše…

  • má mimoriadne vysokú odolnosť voči chemicky agresívnemu prostrediu
  • má vysokú elektrickú a nízku tepelnú vodivosť
  • zmierňuje elektromagnetické emisie, pôsobí proti škodlivým účinkom elektromagnetických polí a žiarenia z počítačov, mobilných telefónov, Wi-Fi a iných elektronických zariadení a prístrojov
  • čistí vodu a obohacuje ju o prospešné minerály
  • výrobkov zo šungitu je množstvo. Príkladom je sortiment krémov, kozmetiky a kamienkov.

Zdravá šungitová voda s liečivými účinkami

Medzi najrozšírenejšie spôsoby, akými môžeme obohatiť svoje zdravie o jedinečné účinky tohto minerálu patrí šungitová voda. Šungitová drť z vody odoberá chlór, amoniak, dusičnany a nežiadúce látky, dezinfikuje a obohacuje o stopové minerálne prvky, potrebné pre organizmus. Je vhodná nielen ako pomoc pri akútnom liečení najrôznejších chorôb (alergické, vírové, kožné, kĺbové ťažkosti, choroby látkovej výmeny), ale aj ako každodenná prevencia.

Blahodarne pôsobí na celkový zdravotný stav ľudského organizmu. Ľudia ju zvyknú používať aj pri tráviacich ťažkostiach a črevných problémoch. Je vhodná aj na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri paradentóze a prechladnutí. Vedci zistili, že pri pití tejto vody sa v krvi znižuje hladina histamínu. Navyše každodenné umývanie „zázračnou“ šungitovou vodou vyhladzuje pleť, dodáva jej pružnosť a mladistvý vzhľad.

  • na čistenie vody sa používa minerál šungitu v pevnej prírodnej neupravovanej podobe.

Duchovné prepojenie

V duchovnej oblasti je Šungit považovaný za veľmi silný nástroj transformácie. Často sa nazýva “ katalyzátorom pozitívnych zmien a rastu „, pretože je schopný pomôcť vyliečiť nižšie čakry pri príprave tela na vyššiu energiu. Šungit ovplyvňuje najsilnejšie prvú, druhú a tretiu čakru. Predpokladá sa, že podporuje telesnú a emocionálnu rovnováhu a zvyšuje duševnú jasnosť, rozptýli negatívne myšlienky a zabezpečí duchovnú nerovnováhu.

So znalosťami o blahodarných vlastnostiach je možné ľahšie pochopiť, prečo sú vedci zo Šungitu tak nadšení – je  prakticky „nadčasový“, jedinečný, funkčný a krásny!

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu