ZN.SK
Berezniky Komár festival

Berezniki a súťaž „najchutnejšie dievča“ v počte komárích štípancov

Dievčatá tu od roku 2013 súťažia v tom, kto získa za 20 minút najviac komárích uštipnutí. Cielene tak existuje aj taktika, ako prilákať čo najviac komárov.

Ruské mesto Berezniki na Urale nie je vôbec malé mesto, no aj tak ste o ňom zrejme nepočuli. Najviac však mesto preslávil festival spojený s komármi. Každý rok od 17. do 20. júla sa tu koná miestny festival plný zábavy, hudby, koncertov aj jednej ojedinelej súťaže, ktorá nemá v tejto časti sveta obdoby. Hoci na Britských ostrovoch je niekoľko podobných súťaží, v týchto končinách je to ojedinelosť. Dievčatá tu od roku 2013 súťažia v tom, kto získa za 20 minút najviac komárích uštipnutí. Cielene tak existuje aj taktika, ako prilákať čo najviac komárov. Titul tejto súťaže je totiž naozaj lákavý. Veď kto by nechcel byť „Najchutnejšie dievča roka“?

Predpísané oblečenie je vesta a šortky. To znamená minimálne šatstvo a maximálne odhalenie pre čo najväčšiu plochu pre komárov. Pochopiteľne to zároveň znamená aj to, že sa je na čo pozerať. Zatiaľ rekord bol práve pri prvom ročníku v roku 2013, kedy za 20 minút jedno dievča schytalo 100 štípancov.

Berezniki

Mestu dali názor brezové lesy a vzniklo v roku 1873. Celkom iný smer získalo počas vlády Jozefa Stalina, kedy sa prudký rast priemyslu postaral o rozvoj mesta. Rozvinutý je tu najmú chemický priemysel a ťažba. Získava sa tu napríklad hydroxid draselný. Z osobnosťami sa mesto spája menej. Možno ak s prezidentom Borisom Jeľcinom, ktorý tu študoval na vysokej škole. Nadšenci pre bizarné novinky a udalosti si možno pamätajú zmienku o meste Berezniki v súvislosti s prepadnutím časti budov a ulice po starých baniach.

Foto: Twitter v článku

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu