ZN.SK
psy ako lev

Čínska ZOO návštevníkom namiesto leva podstrčila huňatého retrívra

V čínskom meste Si-čchang v juhočínskom regióne Sečuan sa v miestnej zoologickej záhrade namiesto levov objavili psy, prezentované ako levy.

V čínskom meste Si-čchang v juhočínskom regióne Sečuan sa v miestnej zoologickej záhrade odhodlali k trochu zvláštnemu kroku. Výber pre levov mal prezentovať levy púšťové, no v klietkach sa pohybovali dlhosrstí psi. Retrívri mali byť zrejme náhradou za levov, no návštevníci to zobrali aj osobne. S pocitom, že ZOO robí z ľudí hlupákov v čase, keď ešte nešlo o 1. apríla, sa objavili nahrávky na na Youtube.

psy ako lev

Pôvodné ceduľky uvádzali levov, v klietkach však mali psov. Až po protestoch návštevníkov tento nezmysel „napravili“ ďalším nezmyslom. Úpravou boli nové ceduľky, ktoré informovali len o tom, že pôvodne tu mali levov a teraz tu návštevníci nájdu psov.

Nelogické kroky a nezmysly, na ktorých sa baví internet

Ak teda ZOO o levov neprišla, len ich dali inam, mohlo by to mať logiku. Ponechávať však zákazníkov v domnienke, že pozerajú na levov, bolo mimoriadne trúfalé. Všeobecná predstava o levoch totiž existuje aj u detí. O to viac, že pôvodne mali na ceduľkách skutočného leva aj vyobrazeného. Zvláštne zostáva, že sa vôbec nejakí psi ocitnú v ZOO.

Udalosť, ktorá sa nestala po prvý krát

Dnes, hoci mnoho videí z Youtube zmizlo, sa na tejto informácií a článkoch baví internet. Nepochopiteľné zostáva, že vôbec k takémuto pokusu na ľuďoch vôbec došlo. Otázne je, ako dlho by sa objavovali ceduľky informujúce o živote levov, pričom za pletivom by sa pohybovali havkáči. Tí ležiaci však srsťou naozaj mohli pripomínať mačkovité šelmy, hoci aj to len z určitých uhlov. Lenže pes nevyspáva tak, ako to ZOO mohla odpozorovať pri levoch.

V skutočnosti nejde o nič prevratné a neopakovateľné. V roku 2013 niečo podobné spravila ZOO vo východnej Číne. Návštevníkom do výbehu šupla tibetského huňáča ostrihaného na leva a prezentovala ho s plnou vážnosťou ako kráľa zvierat.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu