ZN.SK
Jeleň, ilustračná foto

Guľovnica, ktorú poľovníkovi v Čechách ukradol jeleň, sa už našla

Po štyroch mesiacoch sa našla guľovnica, ktorej strata pobavila internet. Keď sa na poľovačke v južných Čechách podarilo poľovníkovi…

Po štyroch mesiacoch sa našla guľovnica, ktorej strata pobavila internet. Keď sa v novembri 2020 po poľovačke v južných Čechách na česko-krumlovsku podarilo jeleňovi ukradnúť zbraň na parohoch, poľovník sa sa s ňou mohol definitívne rozlúčiť. Alebo tŕpnuť, či sa čoskoro ako zhodená nestane trofejou pre nepoctivého alebo nevyspytateľného nálezcu.

Jeleň, ilustračná foto

foto: ilustračná

V tej chvíli však začali nepríjemnosti pre samotného držiteľa zbrane, keďže v prípade nálezu zbrane v lese by mohla poslúžiť nálezcom na nemilé skúšky, hry, či pokusy speňaženia. Nešťastná udalosť, ktorá mohla skončiť rôzne, však zdá sa, má svoj koniec. Guľovnicu CZ 527 našli v snehu pri obci Boletice. Objavili ju iní poľovníci značne poškodenú počasím a zimou na mieste, kde ju pravdepodobne jeleň zhodil aj s parožím.

Ozbrojený Jeleň dostal meno Puškin…

Internet, poľovníci, aj polícia medzičasom dali jeleňovi príznačné meno – Puškin. Ako výnimočný prípad – ozbrojený jeleň, zrejme jediný mohol čiastočne vyrovnať nerovný súboj medzi poľovníkmi a vysokou. Podľa medializovaných informácií bola zbraň po nájdení podrobená štandardnej expertíze, aj keď je nepravdepodobné, že by jeleň zbraň akokoľvek použil. Predpisy sú predpisy. O to viac, ak ide o zbraň, ku ktorej sa viažu prísne pravidlá skladovania, narábania, ako aj požičiavania.

 

Guľovnica nie je lacná záležitosť

Cena novej zbrane sa pohybuje od 800 EUR vyššie aj v závislosti od výbavy, puškohľadu a podobne. Guľovnica sa majiteľovi zrejme vráti poškodená a viac nepoužiteľná. Pri troche fantázie by sme mohli povedať, že príroda občas bojuje humorne. Z pohľadu poľovníctva však poľovníctvo nie je o strieľaní zvery, ale v prvom rade o starostlivosti o ňu, ochranu prírody a reguláciu. Hoci poľovníctvo je tradičnou súčasťou kultúr celej Európy, moderná spoločnosť nemá pre túto profesiu úplné pochopenie. Prevažne pre fakt, že nepozná skutočnú náplň práce a nároky.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu