ZN.SK
Smútok a nešťastie, žena má ruky a plače

Mladá Austrálčanka má extrémne hrubý hlas, čelí preto výsmechu

22 ročná Charlotte MacGregor z austrálskeho Melbourne zažívala roky šikany pre jej hlas. Je totiž extrémne hrubý hlas. Hlboký hlas ako…

22 ročná Charlotte MacGregor z austrálskeho Melbourne zažívala roky šikany pre jej hlas. Je totiž extrémne hrubý. Hlboký hlas, ktorý vo filmovom priemysle je nutné vytvárať umelo, alebo ho dokážeme vytvoriť pomocou antihélia, má táto žena od prírody. Je však pre neho terčom výsmechu, útokov a šikanovania od školy.

Smútok a nešťastie, žena má ruky a plače

foto: ilustračná fotografia

Extrémne hrubý hlas na škodu

Za hranice mesta a najmenšieho kontinentu Charlotte presiahla nedávno, keď na TikTok zavesila sériu videí. V jednom z nich sa prihovára ľuďom s otázkou, prečo sú vlastne takými útočnými a nenávistnými. Spomína pritom na fakt, že od 12 rokov zažívala v škole teror. Počas puberty jej začal hrubnúť hlas až postupne nabral veľmi temnú, miestami démonickú hĺbku. Uvádza v nich aj to, čo všetko zažila, že nečelila len slovným útokom a nenávistným prejavom, ale hádzali po nej stoličky, v 15 rokoch trpela depresiami a po škole mala problém sa zamestnať.

Extrémne hrubý hlas prakticky znemožňoval zamestnať sa v oblasti v styku s ľuďmi, pretože by čelila otázkam. Pri kontakte s ľuďmi by sa stratil význam jej pozície, pretože stredobodom pozornosti by bol práve jej hlas. Jej problematický a nešťastný život sa zmenil až nedávno, keď si našla priateľa. Aj napriek jej hendikepu, ktorý práve nepatrí medzi úplne bežné. Skôr vzácne. Ide tak o ďalší dôkaz toho, že nie sú všetky dni zamračené a vychádza aj Slnko…

Extrémne hrubý hlas ako výhoda

Tak ako je jedinečná ľudská tvár, odtlačky, prúdenie vlasov, či očná sietnica, je jedinečná aj vnútorná stavba hlasiviek. Aj preto sa neraz podarí kostrou celkom odlišnému človeku hlasovo podobať sa človeku diametrálne odlišnému. Lenže občas to príroda zariadi aj tak, že hlasivky sa zmenia o niečo viac. Pritom pri hlasivkách stačí naozaj veľmi málo. Otázna je ešte hranica rozsahu, či je možné pri hrubom hlase nasadiť vyšší „bežný hovorový tón“.

Výhodou takýto hrubý hlas môže byť v prípadoch, kedy by šlo o umelca, komika, alebo speváka. Niektoré veľmi hrubé typy hlasov môžu nájsť uplatnenie v dabingu a hudbe. Na zžitie s podobným typom hendikepu je však  nesmierne dôležité okolie a najmä najbližší. Psychika je síce podceňovaná, no v takýchto prípadoch ten oveľa vážnejší problém.

Všetci dokážeme do určitej miery upravovať hlasivky. Do dokonalosti túto vlastnosť vedia využívať niektorí imitátori.Vo svete hudby je tento hlas cenný. Aj keď, ľahšie to majú muži, ktorí sú prijímaní aj okolím celkom inak.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.



Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu