ZN.SK
Medaily Špeciálna olympiáda

Špeciálna olympiáda 2015: Slovensko má ďalšie dve medaily

Slovensko má ďalšie dve medaily zo Špeciálnej olympiády 2015 v Los Angeles. Striebornú získal Filip Graňo zo Zvolena a bronzovú Michaela Bednárová z BA.

Zľavy na wellness pobyty

Na tohtoročnej Špeciálnej olympiáde v Los Angeles sa už stihla prejaviť aj slovenská delegácia. Napriek malému záujmu slovenských médií, za to zvýšenému záujmu tých zahraničných, sa o podujatí dozvedáme útržkovito. Na Slovensku tak možno mnohí ani netušíme, že špeciálna olympiáda 2015 sa spája s prvými úspechmi slovenských športovcov a tie ešte stále nekončia. Slovensko má ďalšie dve medaily vďaka dvom nadaným jazdcom na koni, ktorí sa postavili na stupienok víťazov a v pozitívnom svetle reprezentovali svoju krajinu. Veľmi nás mrzí, že ich úspechom médiá nevenujú pozornosť a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

Medaily Špeciálna olympiáda

Špeciálna olympiáda a ďalšie medaily pre Slovensko

V časti English equitation divízia BI tak máme víťazov:
Filip Graňo, 17 rokov, Levice – strieborná medaila
Michaela Bednárová, 33 rokov, Bratislava – bronzová medaila

Doplnenie: súhrn medailí uvádzame v kompletnom článku.

Oficiálne stránky podujatia: https://www.specialolympics.org

Foto: F. Graňo pre zn.sk, ďakujeme

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu