ZN.SK
Lublin Farmár

Farmár z Poľska odmietol predať pôdu, kombajn tak brázdi sídlisko

V Poľsku sa stal známy miestny vlastník poľnohospodárskej pôdy len tým, že zostal poľnohospodárom aj napriek tlaku developerov.

V Poľsku sa stal známy miestny vlastník poľnohospodárskej pôdy len tým, že zostal poľnohospodárom aj napriek tlaku developerov. Médiá farmára uvádzajú ako Michał Mysłowskeho z mesta Lublin. Odmietol predať developerom pozemok, aby na ňom postavil byty. Dlhý pás úrodnej pôdy, ktorý dlhé roky obhospodaroval kedy obkolesovali podobné pozemky. Dnes mu tvoria susedov dve časti sídliska.

Lublin Farmár

On sa však nevzdáva, pokračuje, akoby sa nič zásadné nedialo. Pôda je naďalej jeho, pole tiež a úrodu treba zožať, keď dozreje. Nie je to pritom žiadna novinka. Medializácie sa tento príklad vzdoru a pokračovania vo svojej profesii dočkal až keď sa na internete objavili videá, ako sa pohybuje kombajn medzi panelákmi. A kto je pritom nahnevaný?

Farmár problém nemá. Nikto sa nehnevá. Miestni obyvatelia to chápu

Tento prípad je síce o vzdore a odmietaní predaja pozemkov. Zároveň však je ukážkou faktu, že farmár na poliach pracuje pravidelne, kým sídlisko je postavené ako nové. Vzniklo tak susedstvo viacerých rodín a jedného farmára, ktoré sa však nevyostruje. Obyvatelia bytoviek rozumejú farmárovi a aj kombajnu. Majú ukážku práce na poli priamo pod svojimi balkónmi. Okrem toho tento kus prírody nepokrytý betónom a asfaltom potrebuje údržbu len niekoľko krát ročne a tak ťažká poľnohospodárska technika nie je pravidelným spoločníkom obyvateľov.

Vidieť kombajn medzi panelákmi nie je celkom bežná záležitosť, no pre miestnych obyvateľov to nie je nič strašné. Skôr ako kuriozita ku ktorej prišli oni sami. Nie kombajn a poľnohospodárska pôda k nim. Vyjadrenia miestnych na internete sa orientujú na porozumenie a chápanie celej situácie. Rozširovanie miest si neustále žiada rozširovať aj zastavané plochy a tým padá za obeť úrodná pôda. Tento jav sa však týka akéhokoľvek miesta na Zemi. Len občas sa však nájdu výnimky, ako muž. Poľský prípad však nie je len o vzdore, ale aj o pokračovaní v práci tak, akoby sa „nič nestalo“. Pre zanietených hráčov populárnej hry Farming Simulator to môže byť viac ako len dobrá ukážka „držania línie“ na dlhých poliach

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu