ZN.SK
Padesátka, česká komédia

Česká komédia Padesátka má premiéru na Vianoce

Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonoší sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár…

Poslednou komédiou roka 2015 v našich kinách bude Padesátka. Česká komédia Vojtu Kotka sa točí okolo svojráznych obyvateľov hrebeňov a svahov Krkonoší. Presne na Vianoce 24. decembra na kinoplátnach predstavia svoje herecké umenie viaceré známe mená českej filmovej tvorby, ktorá sa už v rôznych projektoch vzájomne stretla nie len raz.

Padesátka, česká komédia

Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonoší sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár, který na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien ozdobený neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení a aj iní zvláštni horali. Jednou z hlavných postáv je Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulánovcov. Jeho otec zlomil počas tradičného bežkárskeho preteku – trojkráľovej Padesátky – paličku a aj tak dobehol jedenásty. Svojho syna nechal Pavka porodiť na Snežke vo vysokej nadmorskej výške, aby sa rýchlejšie okysličoval. Lenže práve syn Jura (Jakub Prachař) mu robí starosti. Namiesto bežkovania naháňa úplne iné päťdesiatky. Je závislý na zvádzaní zrelých žien, kterým vyháňa mráz z duší.

Na závod, ktorý Jura asi znova nedobehne, prichádza so svojou matkou Jan Hilský (Marek Taclík) a okrem skvelého času má aj jeden osobný cieľ. Za jeho splněním sa vydáva „hore“, do zasneženého sveta horských chát… a spustí tam lavínu nečakaných udalostí.

V rámci príprav na natáčanie filmu museli herci podstúpiť aj bežkársky tréning. Mareka Taclíka například pripravoval samotný majster sveta Martin Koukal. „Celý čas som sa mu díval na chrbát,“ zaspomínal si Taclík „Neodvážil som sa mu povedať, že už nevládzem.“ Pred kamerou Padesátky přeběhlo aj jedno velké stretnutie. V diskotékovej retrospektivě zo 70. Rokov sa objaví Vojta Kotek s Jiřím Mádlom, ktorí sa spolu na hory vrátili takmer desať rokov po legendárnych Snowboarďákoch.

Padesátka film

Padesátka film

Vojta Kotek je doslova a do písmena dieťaťom filmu. Tou najväčšou školou sa mu stala jeho vlastná kariéra a filmový pľac, kde sa pred kamerou aj za kamerou pohybuje bez prestania od svojich trinástich rokov. V Padesátce sa nebál ísť cestou čierneho humoru a ľahkej nekorektnosti. Časť scén musel prostotu točiť dvakrát, v odvážnom aj v miernejšom variante. Navyše si triol na film, kde musel skĺbiť horské scenérie, davové scény, vykreslené postavy, vypointované dialógy a návraty do 70. rokov.

Padesátka film

Padesátka film

Padesátka film

Titulnú pieseň Padesátka priamo pre film zložil Michal Hrůza.

Réžia: Vojta Kotek
Scenár: Petr Kolečko
Herci: Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Jiří Schmitzer, Hana Vágnerová, Jaromír Dulava, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Vojta Kotek a Jiří Mádl

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu