ZN.SK
Slúžka premiéra

Solčanskej historická dráma Slúžka má za sebou svoju premiéru

Film Slúžka má za sebou slávnostné uvedenie a do kín príde vo štvrtok 2. februára. Početná delegácia uviedla film v slovenskej premiére…

Fenoménom posledných rokov je vysoký záujem o domácu kinematografiu. Režisérka Mariana Čengel Solčanská je divácky najnavštevovanejšou slovenskou filmárkou a záujem o premiéru jej najnovšej snímky naznačuje, že sa filmové publikum má na čo tešiť aj tentoraz. Film Slúžka má za sebou slávnostné uvedenie a do kín príde vo štvrtok 2. februára.

Slúžka premiéra

Slúžka mala premiéru

V pondelok 30. januára v bratislavskom kine CINEMAX Bory uviedla početná delegácia tvorcov a tvorkýň svoj film v troch kinosálach. Okrem režisérky sa premiérových premietaní zúčastnila aj spisovateľka Hana Lasicová, z ktorej knižnej predlohy film vychádza. Nechýbali členky a členovia hereckého ansámblu, ktorý si podelil filmové úlohy. Prítomných hostí a hostky pozdravili Dana Droppová, Radka Caldová, Zuzana Mauréry, Marko Igonda či Lukáš Pelč.

Známe tváre vo filme aj na premiére

Množstvo známych tvárí a zvučných mien sa však objavilo tiež v publiku. Premiéru Slúžky si nenechali ujsť hereckí kolegovia Anikó Vargová, Kristína Tormová, Zuzana  Vačková, Braňo Deák či Dano Dangl. Slávnostný večer moderovala televízna moderátorka Iveta Malachovská, v hľadisku sa objavila jej kolegyňa Soňa Müllerová, ale aj kolegovia Andrej Bičan či Martin Nikodým. Svojou prítomnosťou tvorivý štáb podporila aj speváčka Zuzana Smatanová, ktorá k filmu zložila pieseň Tajomstvo. Premiéru si nenechala ujsť ani herečka a politička Magda Vášáryová – práve z príbehu Anky, ktorá ju v detstve opatrovala, vychádza aj príbeh filmovej novinky.

Slúžka premiéra

Z úst viacerých prítomných po premiére zaznelo, že ide o najlepší film, aký doteraz Mariana Čengel Solčanská nakrútila. Oceňovali najmä silný odkaz, autentické zachytenie doby či budovanie vzťahov medzi postavami, ale aj podmanivé audiovizuálne spracovanie a herecké výkony. Vážnu tému filmu vyvažovali aj nečakane vtipné momenty a sály premiérového večera sa ozývali aj smiechom.

Návštevníci a návštevníčky slovenských kín sa budú môcť už o pár dní presvedčiť na vlastné oči a uši – Slúžka prichádza do kín vo štvrtok 2. februára a jej premiérový víkend by v kinách určite nemali vynechať.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu