5 dovolenkových destinácií, ktoré stoja za návštevu

5 dovolenkových destinácií, ktoré stoja za návštevu

Dovolenková sezóna je už v plnom prúde. Nič nie je krajšie ako zaslúžený oddych na pláži či dobrodružné safari. Inšpirujte sa našimi typmi na zaujímavé dovolenkové destinácie, ktoré vás uchvátia nielen svojou krásou.

cestovanie biela pláž

Zdroj: Pexels.com

Tanzánia

Africký štát ponúka jeden z najkrajších a najstarších chránených oblastí na africkom kontinente – Ngorongoro. Ak máte šťastie, vo voľne žijúcej prírode uvidíte levy, hrochy či slony a zebry. Chránené územie leží pri národnom parku Serengeti a najlepší čas na jeho návštevu je v januári až marci. V tom období sa tadiaľ totiž presúvajú stáda zebier a pakoňov.

Ngorongoro môžete navštíviť len s miestnym sprievodcom. Pre lepší zážitok si môžete rezervovať let vrtuľníkom, vďaka čomu uvidíte zhora všetky krásy miestnej prírody. Návštevu môžete kombinovať aj s dovolenkou na Zanzibare.  Pri návšteve cudzích krajín nie je nikdy na škodu myslieť na cestovné poistenie. Vyhnete sa tak možným nepríjemnostiam, ktoré by mohli nastať pri úraze.

Tanzánia žirafa

Zdroj: Pexels.com

Omán

Púštna krajina rozprestierajúca sa na juhovýchodnom cípe Arabského polostrova je dnes rozvíjajúcou sa turistickou destináciou. Nájdete tam nádherné pláže s jemným bielym pieskom a luxusnými rezortmi.

Najobľúbenejším rezortom je Salalah, ktorý je známy svojou pohostinnou atmosférou, exkluzívnymi hotelmi a nekončiacimi plážami. Pobrežie Ománu je domovom delfínov a veľrýb, ktoré môžete pozorovať na výletných lodiach.

Kuba

Táto exotická krajina je typická pre svoj rum a kubánske cigary. Nájdete v nej však aj nekonečné zlaté pláže na Varadere. V tejto destinácií sa nachádzajú moderné strediská s možnosťou potápania či vodných športov.  Vo Varadere sa možete ubytovať v skromných príbytkoch ale i v luxusných hoteloch. Avšak za najkrajšiu pláž je považovaná pláž Esmeralda, ktorá sa nachádza necelý kilometer od Guardalavaca. Ak zatúžite po kúsku histórie, hlavné mesto – Havana, je pre takýto výlet ako stvorené.

kuba

Zdroj: Pexels.com

Grécko

Grécko ponúka nekonečné možnosti na objavovanie. Krajina je presiaknuta históriou a mytológiou. Príroda vás zase uchváti na Kréte, ktorá má smaragdovo zelené zátoky. Na západnej strane ostrova sa zase môžete kochať hornatou krajinou. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria aj ostrovy Rhodos, Mykonos a Santorini. Majú kamienkové ale i piesočnaté pláže. V tejto krajine nájdete ešte mnoho zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Do Grécka by ste sa preto nemali vybrať len raz.

Mexico

Krajina v Strednej Amerike ponúka veľa miest, ktoré stoja za objavovanie. Priemerná ročná teplota dosahuje 23 °C, vďaka čomu v nej môžete dovolenkovať celoročne. Hlavná turistická sezóna je však v zimnom období a vrcholí počas Veľkej noci.

Medzi najobľúbenejšie plážové letoviská, ktoré sa oplatí navštíviť je Cancún. Ponúka dokonalé pláže Karibiku a navyše v ňom objavíte starú kultúru Mayov. Nachádza sa v severovýchodnom rohu polostrova Yucatán. Podobne vyhľadávaním letoviskom je v tejto oblasti aj Tulum.

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.