Tvrdené sklo alebo ochranná fólia: Čo je lepšie pre ochranu mobilu?

Tvrdené sklo alebo ochranná fólia: Čo je lepšie pre ochranu mobilu?

Všetci vieme, že smartfóny sa dokážu doškriabať skutočne jednoducho. Niekedy na tom máme svoj podiel, inokedy sa to urobí „samo“. Je preto dôležité chrániť si svoje zariadenie. Obzvlášť, ak si neváhate zaobstarať ten najnovší, najmodernejší, najnamakanejší a, samozrejme, najdrahší model. Pre ktorý variant sa ale rozhodnúť? Stačí ochranná fólia alebo je lepšie investovať do drahšieho tvrdeného skla?

mobil displej

Zdroj: pexels.com

Ochranná fólia

Ide o jeden z najlacnejších spôsobov ochrany obrazovky. Aplikáciou fólie získate dostatočnú ochranu pred škrabancami, aj keď nie ste práve naklonení ďalším veľkým investíciám. Fólie na mobil sú tiež bezpochyby najlepšou voľbou v prípade zaobleného displeja, pretože sa lepšie prispôsobia jeho tvaru. Síce sa v porovnaní s tvrdeným sklom hovorí o ich nižšom stupni ochrany, dnes už na trhu zoženiete aj hrubšie a prepracovanejšie fólie, ktoré budú vaše zariadenie chrániť o čosi viac.

 

Výhodou je tiež bohatý výber všemožných druhov za naozaj skvelé ceny, takže si zo širokej ponuky rozhodne vyberiete. Za nevýhodu možno považovať zradnejšiu aplikáciu, pretože si musíte dávať pozor, aby vám počas lepenia neostal na displeji ani ten najminiatúrnejší chĺpok. Najlepšie urobíte, ak tento krok prenecháte odborníkom, ktorí vám za malý poplatok s nalepením fólie pomôžu.

Zdroj: pexels.com

Tvrdené sklo

Tvrdené sklá spoľahlivo ochránia telefón nielen pred poškriabaním, ale aj pri páde. Za tento typ ochrany si však priplatíte, niekedy až o niekoľko desiatok eur viac, ako je tomu v prípade ochranných fólií. V porovnaní s nimi je však aplikácia o čosi jednoduchšia, a tak ju zvládnete aj doma. Vyžaduje si to však dávku sústredenia a odhodlania, pretože zle nalepené tvrdené sklo môže mať vplyv na farbu vášho displeja alebo na odozvu dotyku.

Za nevýhodu, okrem ceny, môžeme považovať len menej širokú ponuku, avšak na bežné typy smartfónov tvrdené sklo bez problémov zoženiete. Medzi jeho moderné varianty, ktoré sa dajú aplikovať na každý typ telefónu, zaraďujeme aj Liquid Glass. Ide o tenkú vrstvu tekutiny nastriekanú na displej a vytvrdenú UV svetlom. Nenechajte sa však oklamať názvom. Aj keď ide o tvrdené sklo, jeho odolnosť je porovnateľná s fóliami na mobil.

fotenie na mobile smartphone

Zdroj: pexels.com

Čo treba mať na pamäti pri výbere ochrany smartfónu?

  • Ochrannú fóliu alebo tvrdené sklo vyberajte vždy presne na svoj typ telefónu.
  • Rozhodnutie, či zvoliť fóliu alebo sklo, prispôsobte tomu, akým podmienkam svoj mobil dennodenne vystavujete.
  • Ochrana displeja sama o sebe nerobí zázraky, preto dbajte aj na ochranu celého tela smartfónu kvalitným krytom na mobil.
  • Ešte predtým, ako sa pustíte do aplikácie fólie alebo skla, zvážte, či tento krok neprenechať radšej odborníkovi.

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.