Tokio má verejné toalety z priehľadného skla, kým sa nezamknete

Tokio má verejné toalety z priehľadného skla, kým sa nezamknete

V Japonsku existuje veľké množstvo bizarných ojedinelostí, aké by nikde inde vo svete nenašli podporu. Každý takýto nápad má ale očividne podporu a záujem médií, ktoré sa postarajú o slušné PR. Nie je tomu inak ani u nových verejných toaliet z Tokia. Tie totiž majú priehľadné sklá.

Toalety tokio, virtual japan

Priehľadné sklá na toaletách? Ale až do momentu…

Vďaka nim je jasné, na čo objekt slúži. Ľahko rozpoznáte umývadlo, toaletnú misu, ako aj čistotu a stav bez toho, aby ste vstúpili dnu. Zdalo by sa, že na vstup do vnútra a použitie toalety bude nutná odvaha, no nie je tomu tak. Vývojári z Shigeru Ban Architects pripravili celkom nevídaný koncept, ktorý vám zaistí vedomie o tom, či je toaleta voľná, alebo obsadená už z diaľky. Nemusíte sa tak stretávať s nikým a nikoho ani vyrušiť, rovnako ako nikto nevyruší vás.

Môže sa zdať, že to nie je pre vás, no ide o technologickú novinku, ktorú inštalovali aj so zámerom zachovať potrebné súkromie. Hneď, ako sa návštevník na toalete zamkne, steny sa stanú nepriehľadnými a vo vnútri vytvoria efekt zrkadla. Nikto nevidí dnu a návštevník nevidí on. Súkromie má. Technologická novinka je jednou z turistických atrakcií. Vďaka najnovšiemu PR určite. Pravidlá by mal pochopiť každý. Je na nich popis aj v angličtine.


zdroj foto a video: virtualjapan.tv

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Pamätník Ján Palach
Jan Palach nebol jediný, ani prvý. Na protest proti okupácii sa upálili aj iní

Mobily kedysi a dnes
Mobilný telefón a 10 vecí, ktoré inak fungovali pred 15 rokmi

hviezdne vojny v Disney Infinity
Hviezdne vojny už čoskoro v rozsiahlej hre Disney Infinity

Zavrieť