ZN.SK
Toalety tokio, virtual japan

Tokio má verejné toalety z priehľadného skla, kým sa nezamknete

V Japonsku existuje veľké množstvo bizarných ojedinelostí, aké by nikde inde vo svete nenašli podporu. Každý takýto nápad má ale očividne podporu a záujem médií, ktoré sa postarajú…

V Japonsku existuje veľké množstvo bizarných ojedinelostí, aké by nikde inde vo svete nenašli podporu. Každý takýto nápad má ale očividne podporu a záujem médií, ktoré sa postarajú o slušné PR. Nie je tomu inak ani u nových verejných toaliet z Tokia. Verejné toalety sú niečo, čo si vždy predstavíme ako špinavé, či riskantné. Tie konkrétne v Tokiu sú ale „transparentné“. Totiž majú priehľadné sklá.

Toalety tokio, virtual japan

Toalety a priehľadné sklá? Len až do momentu…

Vďaka nim je jasné, na čo objekt slúži. Ľahko rozpoznáte umývadlo, toaletnú misu, ako aj čistotu a stav bez toho, aby ste vstúpili dnu. Zdalo by sa, že na vstup do vnútra a použitie toalety bude nutná odvaha, no nie je tomu tak. Vývojári z Shigeru Ban Architects pripravili celkom nevídaný koncept, ktorý vám zaistí vedomie o tom, či je toaleta voľná, alebo obsadená už z diaľky. Nemusíte sa tak stretávať s nikým a nikoho ani vyrušiť, rovnako ako nikto nevyruší vás.

Môže sa zdať, že to nie je pre vás, no ide o technologickú novinku, ktorú inštalovali aj so zámerom zachovať potrebné súkromie. Hneď, ako sa návštevník na toalete zamkne, steny sa stanú nepriehľadnými a vo vnútri vytvoria efekt zrkadla. Nikto nevidí dnu a návštevník nevidí on. Súkromie má. Technologická novinka je jednou z turistických atrakcií. Vďaka najnovšiemu PR určite. Pravidlá by mal pochopiť každý. Je na nich popis aj v angličtine.


zdroj foto a video: virtualjapan.tv

Japonsko má viac ako len bizarné toalety

Japonsko je miesto, v ktorom kreatívne nápady dostávajú priestor aj s pečiatkou miestnych úradov. Nie je problém prevádzkovať automaty na použité dámske nohavičky, alebo prevádzkovať usagi kaviarne, kde sa prídete pomazliť so zajačikmi. Prevádzkujú aj odreagovacie centrá v ktorých si zaplatíte, aby ste mohli kladivom porozbíjať zariadenie, nábytok, či počítače. Doslova krajina neobmedzených možností a silného marketingu… alebo len krajina fantázie?

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu