Zajačie kaviarne "usagi coffe" v Japonsku ako dielo uponáhľanej doby -

Zajačie kaviarne “usagi coffe” v Japonsku ako dielo uponáhľanej doby

Usagi kaviarne sú novým konceptom v uponáhľanom Japonsku, ktorým sa pokúšajú prevádzkovatelia tohto neobyčajného nápadu priniesť trochu pokoja a lásky. Nástrojom pr eniečo také je, ako názov napovedá, “usagi”- japonské slovo pre zajaca. Kaviarne, ktoré sa pýšia podtitulom usagi, neozvláštňujú čašníci oblečení do zajačích kostýmov, ani obrázky zajačikov, ale skutoční spločníci, malé zajačiky s hebkými kožúškami, ktoré si môžee pohladkať počas toho, ako si prídete vypiť kávu, alebo čaj.

Jednoduchý koncept, veľký úspech

Usagi kaviarne sú svojim konceptom veľmi jednoduché. Nie sú ničím viac ako len miestom, kde simôžete posedieť s phrať sa so zajačikom, kŕmiť ho, hladiť ho. Primitívne? Pri uponáhľanom živote v Japonsku, ale aj pri zaľudnenosti, kde niektorí ľudia nemajú dostupné zvieratko na pohladenie sa ani nemožno diviť, že majú takéto miesta úspech. idete sem cielene preto, aby ste sa postarali o malého tvora. V mestách Tokio, Osaka, ich je viacero. Niektoré majú komplikovaný systém, niekde máte prideleného svojho zajačika, inde je to o náhode.

U nás nachádzame obmedzenia čo sa týka hygieny. No našli by sa aj názory, ktoré sa týkajú zvierat a zaobchádzania s nimi. Preto o tom hovorme len ako o kuriozite, ktorá sa v Japonsku nachádza. Ostatne, v Japonsku existuje aj reštaurácia v štýle hovienok, v štýle Pokémon, a vôbec, tematické reštaurácie a kaviarne od výmyslu sveta.

Milovníci japonskej kultúry poznajú slovo Usagi najmä v spojitosti s komixovou sériou o samurajskom majstrovi menom Usagi Yojimbo, ktorého nakreslil Stan Sakai.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Špišský hrad
Spišský hrad: fakty a zaujímavosti o hrade. Ako mohol vyzerať?

Bezpečnostná kamera, babráci zlodeji
Zlodeji v štýle Pat a Mat. Babrák tehlou trafil komplica do hlavy

Najkrajší deň
Premiéra komédie Najkrajší deň s dabingom už 25. augusta

Zavrieť