ZN.SK
Aqualand Banská Bystrica

Jazerá a kúpaliská vhodné na kúpanie v Banskobystrickom kraji

Aj v samotnom geografickom srdci Slovenska je dostatok príležitostí na vykúpanie, osvieženie či zaplávanie. Dnes si predstavíme niekoľko miest…

Aj v samotnom geografickom srdci Slovenska je dostatok príležitostí na vykúpanie, osvieženie či zaplávanie. Dnes si predstavíme niekoľko miest, jazerá a kúpaliská, ktoré môžete za účelom plávania, šnorchlovania, či vodného vybláznenia navštíviť.

Jazerá

Veľké Richňanské jazero
Richňanské jazerá sú 2 vodné priehrady – Malé Richňavské a Veľké Richňavské jazero.
Navzájom sú prepojené, rozdeľuje ich iba hrádza. Jazero slúži na rybolov, vodné športy a dá sa v ňom aj kúpať. K jazeru sa dá dostať aj autobusom. Vedľa jazier sa tiahne niekoľko turistických ciest.

Pláž Ormet
Vodná nádrž teplý vrch sa nachádza v obci teplý vrch v Juhovýchodnej časti Slovenského Rudohoria. V priehrade je najteplejšia voda, ktorá má cez leto až 28˚C.
Pláž ORMET ponúka zájazdové ubytovania pre školy, rôzne akcie, školy v prírode. Rekreačné centrum má možnosť rybolovu, kúpania či vodné bicyklovanie. V areáli sa nachádza aj ihrisko na volejbal, ohniská na opekanie. Cez letné prázdniny býva živá hudba na terase.

Kúpaliská

Aqualand Slovakia Banská Bystrica
Kúpalisko sa nachádza priamo v Banskej Bystrici. V areáli sú 2 bazény pre plavcov, detský bazén, bazén na relax, bazén pre najmenších(1-8 rokov), baby bazén(1-4 roky). Všetky bazény sú naplnené termálnou vodou. Okrem kúpania sa dajú v rekreačnej oblasti hrať rôzne hry(futbal, volejbal, minigolf).
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.aqualandbb.eu

Aqualand Banská Bystrica

Termálne kúpalisko Novolandia (Rapovce)
Voda termálneho vrtu má príjemných 38,1˚C a je liečivá. Zlepšuje krvný obeh, prehrieva svaly a kĺby a takisto funkciu vnútorných orgánov. V areáli kúpaliska sa nachádza detský bazén, plavecký bazén, relaxačný a sedací bazén.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.aquaparknovolandia.sk/

Aquatermal Strehová
Aquatermal Strehová leží v Ipeľskej kotline. Voda má blahodarné účinky, najmä na pokožku a pohybový systém. Termálne kúpalisko prešlo dvojročnou rekonštrukciou, kde vybudovali rekreácie a služby na celkom slušnej úrovni.
V areáli kúpaliska je 6 bazénov – plavecký, vírivka, rekreačný, oddychový(antikorový), detský a zábavný.
V detskom bazéne sa nachádzajú tobogany, šmýkačky a vodný hríb.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.strehova.sk/

Vodný svet – Kúpele Číž
V rámci Banskobystrického kraja v okrese Rimavská Sobota nájdete známe kúpeľné mestečko Číž. Súčasťou kúpeľov je však aj vodný svet s vonkajším bazénovým komplexom. V bazénoch sa nachádza vyhrievaná voda s teplotouo od 24° – 34°C a okrem plaveckého bazéna je k dispozícií aj neplavecký, relaxačný a tryskový bazén, prípadne bazén pre deti a vodná šmykľavka.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.kupeleciz.sk

Kováčová
Kováčová v okrese Zvolen je pomerne známe kúpalisko vďaka svojej celoročnej prevádzke a termálnej liečivej vode. Pôvodne bola Kováčová len letným kúpaliskom. Návštevníkom sú k dispozícií bazény s teplotou od 32°do 36°C, alebo cceloročné vonkajšie bazény s teplotou do 38°C. Súčasťou bazénov sú trysky a chrliče, počas leta je v širšom areáli k dispozícií viacero doplnkových služieb, vrátane stravovania. Počas hlavnej sezóny majú otvorené od 09:00 do 21:00, mimo sezóny cez pracovné dni od 12:00 a víkendy od 10:00 hod.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.holidaypark.sk

Dudinka
Kúpalisko Dudinka je príjemné menšie kúpalisko nachádzajúce sa neďaleko pri kúpeľoch Dudince. Disponuje štyrmi bazénmi, z toho jeden pre najmenších milovníkov vody. Pre starších návštevníkov je tu sedací bazén s minerálnou vodou určený len pre starších ako 15 rokov. Liečivá voda je určená na liečbu ochorení pohybového aparátu, nervovej či srdcovocievnej sústavy. Pre aktívnejších je tu bazén atrakciový a rekreačný. .
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.kupeledudince.sk/…

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu