ZN.SK
Aqua Arena akvapark Šamorín

Jazerá a kúpaliská vhodné na kúpanie v Trnavskom kraji

Trnavský kraj nie je na vodné bohatstvo nijakým spôsobom chudobný. Návštevníci tu nájdu prírodné plochy na kúpanie, väčšie, alebo menšie, no taktiež kúpaliská.

Zľavy na wellness pobyty

Trnavský kraj nie je na vodné bohatstvo nijakým spôsobom chudobný. Návštevníci tu nájdu prírodné plochy na kúpanie, väčšie, alebo menšie, no taktiež kúpaliská.

Aqua Arena akvapark Šamorín

Jazerá

1. Kunovská priehrada
Kunovská priehrada sa nachádza asi 5km od Senice pri výbežku Bielych Karpát na smer Myjava. V okolí priehrady je piesková pláž dlhá 250m.Priehrada je ideálna na chytanie rýb, kúpanie a plavby lodiek. Pre turistov, cykloturistov a korčuliarov je priehrada pripojená k mestu trasou pre cyklistov, ktorá sa tiahne vedľa potoka Teplica.
V areáli tejto rekreačnej oblasti sa nachádza požičovňa lodiek, prezliekareň, parkovisko, požičovňa športových potrieb, bufety a piesková plocha na plážový volejbal.

2. Šulianske jazero
Šulianske jazero sa rozprestiera na ostrove uprostred nového a starého koryta Dunaja. Nachádza sa v obci Bodík, aj keď má názov po obci Šuľa. Voda v jazere je čistá, pláže však nie sú upravené a na niekoľkých vstupoch do vody môžu byť vyplavované vodné rastliny.
V lokalite sa nachádza bufet a stánky s občerstvením.

3. Bolerázska priehrada
Vodná nádrž Boleráz leží asi 14 km od Trnavy. Jej hlavnou úlohou je, že slúži ako zásobáreň vody pre výrobné podniky v okolí. Okolie nádrže má príjemnú atmosféru, môžete si tam zašportovať, okúpať sa a oddýchnuť si.
Veľmi úspešný je rybolov tradičných kaprov. Jazero má veľké množstvo vodných rastlín.

Kúpaliská

1.Vincov les
Termálne kúpalisko Vincov les sa nachádza pri Sládkovičove. V okruhu kúpaliska je termálny vrt s teplotou vody 62˚C. V areáli kúpaliska sa nachádza 5 bazénov a to plavecký bazén, 2 rekreačné bazény, detský a oddychový bazén.
V areáli sú bufety s rýchlym občerstvením, horolezecká stena, detské atrakcie(trampolína, hojdačky, pieskovisko) a možnosť zahrať si rôzne športové hry.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.vincovles.com

2. Sporea Hlohovec
Kúpalisko Sporea Hlohovec sa nachádza v krásnom prostredí zámockej záhrady.
V areáli kúpaliska nájdete vnútorný(krytý) bazén, saunu, posilňovňu a 2 vonkajšie bazény. Kúpalisko ponúka aj priestor pre relax, oddychovanie a športovanie.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.sporea.sk

3. Thermal Tour Horné Saliby
Kúpalisko sa nachádza v Horných Salibách od roku 2003. Súčasťou rekreačno-rehabilitačného centra je hala s 3 bazénmi. V bazénoch sú aj chrliče, masážne rošty, vzduchový gejzír. V rámci rehabilitácií ponúkajú priestory pre fyzioterapiu, sauny, masáže. Kúpalisko susedí len s plotom s pomerne starším kúpaliskom, známymi Diakovcami, ktoré však už patria do Nitrianskeho kraja a okresu Šaľa. Ide tak o raritu, ktorú spomíname v inom článku.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.thermaltour.sk

4. Thermal Park Corvinus
Thermal Park Corvinus vo Veľkom Mederi je jeden z najväčších akvaparkov v Trnavskom kraji. Pre návštevníkov je k dispozícií 9 bazénov, pričom tri z nich sú vonkajšie a dva polokryté. Disponuje vlastným termálnym prameňom. V lete je zariadenie otvorené od 09:00 do 21:00 hod. denne. V areáli ponúka návštevníkom aj ďalšie vymoženosti ako ihriská, lezecký park, kryté ihrisko a samozrejme možnosti stravovania a osvieženia.
Oficiálne podrobné informácie nájdete na: www.thermalcorvinus.sk

5. Elements Resort Šamorín
Akvaparku Elements Resort sa venujeme v samostatnom článku.

6. Galandia
Kúpalisko Galandia patrí medzi novšie zariadenia. Nedisponuje vlastným prameňom termálnej vody, svoje vodné zdroje udržiavali teplé pomocou ohrevu. Návštevníkom boli ponúkané vodné trysky, oddychová zóna, aj tobogany. V súčasnosti zariadenie nefunguje a vykonávajú sa stavebné úpravy. Azda sa čoskoro dočkáme otvorenia. Zatiaľ je však v nedohľadne.

Pripravila Katarína, doladil Tomáš

Mohlo by zaujímať tiež:


Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu