ZN.SK
Dom Sládkovičovej Maríny

Dom Sládkovičovej Maríny v Štiavnici zaplnený zámkami lásky

Dom Sládkovičovej Maríny je jednou z najznámejších stavieb na Námestí Sv. Trojice v historickom centre Banskej Štiavnice…

Jedna z atrakcií v meste Banská Štiavnica, ktorá láka zamilovaných, stratila svoje kúzlo. Dom v súčasnosti nevidieť, keďže ho zakrýva lešenie pre opravy. Dom Sládkovičovej Maríny je jednou z najznámejších stavieb na Námestí Sv. Trojice v historickom centre mesta zapísanom na zozname UNESCO. Na prednej fasáde domu sa však nachádza aj moderná atrakcia, ktorá sa začala výraznejšie spájať s atraktivitou voči návštevníkom, keď začali ľudia umiestňovať zámky lásky ako symbol tej svojej.

Dom Sládkovičovej Maríny

Dnes nie je kvôli lešeniu presne vidieť, akou táto budova v skutočnosti je. O tom, že ide o Dom Maríny sa dozviete z plachty na lešení a z podniku stojaceho hneď vedľa, ktorý si spravil z predaja zámkov pre zamilovaných aj predajnú ponuku. Určité kúzlo toto miesto už stratilo. Mimo zámky lásky totiž fasádu čoraz viac poznačujú aj kresby. Je to pre niekoho lacnejšie a tak vyťahuje pero, či fixky. Aj samotných zámkov je dnes už priveľa. Záujem turistov o toto mesto napriek jeho odľahlosti neutícha, čo je dôkazom, že je naozaj výnimočné. Nie je to však len mesto a jeho historické centrum, ale aj okolité miesta, kalvária, miestne tajchy, banské múzeum, Štiavnické Bane a mnoho iného. Pre zamilovaných je však v súčasnosti lákavé práve miesto Domu, v ktorom žila Marína, láska Andreja Sládkoviča a kovová konštrukcia slúžiaca na lásky, symboly pevnej lásky. Len v súčasnosti je tam odhadom viac ako 100 kilogramov železa.

Dom Sládkovičovej Maríny

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu