Dom Sládkovičovej Maríny v Štiavnici zaplnený zámkami lásky - Zaujímavé novinky ZN.SK

Dom Sládkovičovej Maríny v Štiavnici zaplnený zámkami lásky

Jedna z atrakcií v meste Banská Štiavnica, ktorá láka zamilovaných, stratila svoje kúzlo. Dom v súčasnosti nevidieť, keďže ho zakrýva lešenie pre opravy. Dom Sládkovičovej Maríny je jednou z najznámejších stavieb na Námestí Sv. Trojice v historickom centre mesta zapísanom na zozname UNESCO. Na prednej fasáde domu sa však nachádza aj moderná atrakcia, ktorá sa začala výraznejšie spájať s atraktivitou voči návštevníkom, keď začali ľudia umiestňovať zámky lásky ako symbol tej svojej.

Dom Sládkovičovej Maríny

Dnes nie je kvôli lešeniu presne vidieť, akou táto budova v skutočnosti je. O tom, že ide o Dom Maríny sa dozviete z plachty na lešení a z podniku stojaceho hneď vedľa, ktorý si spravil z predaja zámkov pre zamilovaných aj predajnú ponuku. Určité kúzlo toto miesto už stratilo. Mimo zámky lásky totiž fasádu čoraz viac poznačujú aj kresby. Je to pre niekoho lacnejšie a tak vyťahuje pero, či fixky. Aj samotných zámkov je dnes už priveľa. Záujem turistov o toto mesto napriek jeho odľahlosti neutícha, čo je dôkazom, že je naozaj výnimočné. Nie je to však len mesto a jeho historické centrum, ale aj okolité miesta, kalvária, miestne tajchy, banské múzeum, Štiavnické Bane a mnoho iného. Pre zamilovaných je však v súčasnosti lákavé práve miesto Domu, v ktorom žila Marína, láska Andreja Sládkoviča a kovová konštrukcia slúžiaca na lásky, symboly pevnej lásky. Len v súčasnosti je tam odhadom viac ako 100 kilogramov železa.

Dom Sládkovičovej Maríny

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.