55 vlakových staníc dostane dvojjazyčné názvy - Zaujímavé novinky ZN.SK

55 vlakových staníc dostane dvojjazyčné názvy

Ministerstvo dopravy vedené ministrom Árpádom Érsekom zavádza novinku, o ktorej informovalo vopred v programovom vyhlásení. Celkovo až 55 staníc, nie klasických malých zastávok, získa dvojjazyčné označenie názvov miest – druhý názov v jazyku miestnej národnostnej menšiny. Ako je možné predpokladať, väčšinou pôjde o mestá na južnom Slovensku, kde je najmenej 20 percentné jazykové zastúpenie menšiny, čiže pribudnú tabule v maďarskom jazyku. Pribudne aj stanica v rusínskom jazyku. Podobné označovanie funguje aj v Čechách v mestách s poľským obyvateľstvom alebo v Maďarsku v lokalitách so slovenským obyvateľstvom.

Dvojjazyčné tabuľky na staniciach

Informáciu prinieslo TA3. Výsledkom by mala byť ľahšia orientácia a dorozumievanie medzi obyvateľmi, turistami a aj príslušníkmi národnostných menšín. Hurbanovu pribudne ceduľa s maďarským názvom Ógyalla, Šahám pribudne Ipolyság, alebo Štúrovu označenie Párkány.

1/5 - (1 vote)

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.