ZN.SK
Vlaky Arriva

55 vlakových staníc dostane dvojjazyčné názvy

Celkovo až 55 staníc, nie klasických malých zastávok, získa dvojjazyčné názvy, podľa jazyku miestnej národnostnej menšiny.

Zľavy na wellness pobyty

Ministerstvo dopravy vedené ministrom Árpádom Érsekom zavádza novinku, o ktorej informovalo vopred v programovom vyhlásení. Celkovo až 55 staníc, nie klasických malých zastávok, získa dvojjazyčné označenie názvov miest – druhý názov v jazyku miestnej národnostnej menšiny. Ako je možné predpokladať, väčšinou pôjde o mestá na južnom Slovensku, kde je najmenej 20 percentné jazykové zastúpenie menšiny, čiže pribudnú tabule v maďarskom jazyku. Pribudne aj stanica v rusínskom jazyku. Podobné označovanie funguje aj v Čechách v mestách s poľským obyvateľstvom alebo v Maďarsku v lokalitách so slovenským obyvateľstvom.

Dvojjazyčné tabuľky na staniciach

Informáciu prinieslo TA3. Výsledkom by mala byť ľahšia orientácia a dorozumievanie medzi obyvateľmi, turistami a aj príslušníkmi národnostných menšín. Hurbanovu pribudne ceduľa s maďarským názvom Ógyalla, Šahám pribudne Ipolyság, alebo Štúrovu označenie Párkány.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu