Interiér Grünebergovej vily v Bratislave zaujme aj filmovým záujmom - Zaujímavé novinky ZN.SK

Interiér Grünebergovej vily v Bratislave zaujme aj filmovým záujmom

Hlavné mesto Slovenska ukrýva mnoho zaujímavých miest. Niektoré sa stali súčasťou dejín, iné súčasťou kinematografie. Možno na prvý pohľad Bratislava nepatrí medzi filmármi navštevovaní miesto, no miest, ktoré opakovane prilákajú kamery, je viac než dosť. Je takým miestom Hviezdoslovo námestie, okolie SNP a Kamenného námestia, Kapitulská ulica, ale aj prekvapivo objekt, o ktorom sa bežne nikde nedočítame. Neobyčajné a z vonka nenápadné miesto navštevujú študenti medzinárodnej školy Leaf Academy na Sasinkovej ulici v centre Bratislavy.

Grünebergovej vila, Sasinkova, filmové miesto

Filmové miesto neobyčajného vzhľadu

Interiér Grünebergovej vily, ktorá sa nachádza na Sasinkovej ulici 13, je unikátny svojou architektúrou, aj dizajnom. Viacero miest, so vstupnými priestormi a halou najviac, pôsobí dojmom honosného francúzskeho, či britského sídla. Okná kruhové, alebo obdĺžnikové presvetľujú veľkú halu a dodávajú „look“ sídiel, aké vyslovene lákajú filmárov, aby tu zasadili príbeh filmu. Tak sa aj stalo.

Presne túto budovu si môžete pamätať ako interiér scén knižného vydavateľstva v slávnom seriáli Škriatok, ktorý sa na STV objavil aj s vtedy novou tvárou, Táňou Pauhofovou. Škriatok vyliezajúci z počítača zaviedol deti každý deň do nejakej rozprávky a aj tá použila mnoho scén zo Slovenska, hradov, zámkov, aj bežných miest. Práve „západný“ typ interiéru a jeho honosnosť dreveného obloženia, zábradlí, schodov a zložitých kazetových stropov zaujali aj filmárov francúzskeho filmu Dva kroky od raja z roku 1992.

Toto, ale aj mnohé iné filmové miesta na Slovensku a vo svete priblíži aj pripravovaná kniha Filmové miesta a filmový turizmus.

Foto: Leaf Academy, https://www.leafacademy.eu/

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
učiteľka
Niektorí učitelia nevedia po slovensky, ale naučia vás…

American Truck Simulator
American Truck Simulator v limitovanej zberateľskej verzii hitom

Sérum
Prečo je sérum také dôležité v každodennej starostlivosti o pleť?

Zavrieť