ZN.SK
Grünebergovej vila, Sasinkova, filmové miesto

Interiér Grünebergovej vily v Bratislave zaujme aj filmovým záujmom

Hlavné mesto Slovenska ukrýva mnoho zaujímavých miest. Niektoré sa stali súčasťou dejín, iné súčasťou kinematografie. Možno na prvý pohľad Bratislava nepatrí medzi…

Hlavné mesto Slovenska ukrýva mnoho zaujímavých miest. Niektoré sa stali súčasťou dejín, iné súčasťou kinematografie. Možno na prvý pohľad Bratislava nepatrí medzi filmármi navštevovaní miesto, no miest, ktoré opakovane prilákajú kamery, je viac než dosť. Je takým miestom Hviezdoslovo námestie, okolie SNP a Kamenného námestia, Kapitulská ulica, ale aj prekvapivo objekt, o ktorom sa bežne nikde nedočítame. Neobyčajné a z vonka nenápadné miesto navštevujú študenti medzinárodnej školy Leaf Academy na Sasinkovej ulici v centre Bratislavy.

Budova Grünebergovej vily ako jedna z mnohých zaujímavých

Bratislava v sebe ukrýva mnoho zaujímavých miest, stavieb a výrazné stavby mala aj v minulosti. V historickom centre, ale aj v širšom okolí existujú stavby, ktoré niekedy nepatria medzi verejné budovy a tak ich tajomstvá nepoznáme. Dokonca niekedy význam výzdoby a architektúry nepoznajú ani obyvatelia bytových domov, ktorý sa ako nová generácia už nevracajú k pôvodným účelom niektorých prvkov, či vzhľadu. Miesto, ktoré je zaujímavé svojim vzhľadom je aj práve to, ktoré očarilo filmárov a nepochybne prináša aj zaujímavú atmosféru pre samotnú organizáciu, ktorá na mieste sídli.

Grünebergovej vila, Sasinkova, filmové miesto

Filmové miesto neobyčajného vzhľadu

Interiér Grünebergovej vily, ktorá sa nachádza na Sasinkovej ulici 13, je unikátny svojou architektúrou, aj dizajnom. Viacero miest, so vstupnými priestormi a halou najviac, pôsobí dojmom honosného francúzskeho, či britského sídla. Okná kruhové, alebo obdĺžnikové presvetľujú veľkú halu a dodávajú „look“ sídiel. Takých, aké vyslovene lákajú filmárov, aby tu zasadili príbeh filmu. Tak sa aj stalo.

Presne túto budovu si môžete pamätať ako interiér scén knižného vydavateľstva v slávnom seriáli Škriatok. Ten sa na STV objavil aj s vtedy novou tvárou, Táňou Pauhofovou. Škriatok vyliezajúci z počítača zaviedol deti každý deň do nejakej rozprávky. V nich sa nakrúcalo mnoho scén zo Slovenska, hradov, zámkov, aj bežných miest. Práve „západný“ typ interiéru a jeho honosnosť dreveného obloženia, zábradlí, schodov a zložitých kazetových stropov zaujali aj filmárov francúzskeho filmu Dva kroky od raja z roku 1992.

Toto, ale aj mnohé iné filmové miesta na Slovensku a vo svete priblíži aj pripravovaná kniha Filmové miesta a filmový turizmus.

Foto: Leaf Academy, https://www.leafacademy.eu/

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu