ZN.SK
Káčerovo

Detské nedeľné vysielanie na JOJ ukázalo mŕtvoly aj bludy

JOJ dokáže prekvapiť. Nedeľné ráno 31. Januára si pre deti pripravila naozaj výnimočné prekvapenie. Detskí diváci a ich rodičia spomínajúci na časy 20 rokov…

JOJ dokáže prekvapiť. Nedeľné ráno 31. Januára si pre deti pripravila naozaj výnimočné prekvapenie. Detskí diváci a ich rodičia spomínajúci na časy 20 rokov dozadu sledovali ranné vysielanie príbehov z Káčerova. Známy seriál v podobe dvoch dielov za sebou končil príbehom plný animovaných kačiek a lietadiel.

Káčerovo

Animovaný seriál pre deti po záverečnej scéne neponúkol záverečné titulky, ako je zvykom, ale rýchly strih s názvom programu, ktorý končí, aby sa šetril čas a vyplnil reklamou. Nie, nenasledovala reklama, ale scénka s mladými dievčatami, ako sa prechádzajú pod mostom. Poviete si, že po Káčerove, keď sú pri televízore deti, čakajú rodinný lacný americký film o roztlieskavačkách a kapitánovi futbalového mužstva, školskom outsiderovi a iných otrepaných tém americkej mládeže. Len niekoľko sekúnd po Káčerove však scénka ďalšieho programu pokračovala s dievčatami, ktoré vytiahli z kanála mŕtvolu. Krvavá kostra a lebka sa opakovane pozerali na diváka z televízora. Zvyškové mäso zostávajúce na lebke a hrudi vytvorilo úžasný zážitok malým deťom, ale aj ich rodičom. Zrejme asi len málokto mohol čakať po sérií rozprávok bude nasledovať reklama na Lepšie bývanie a do toho hneď pustia takýto príbeh. Keď začala scéna s dievčatami pod mostom, neobjavila sa správa, ktorá by upozornila na názov zmeneného programu.

Šialené faktické chyby hneď v prvých minútach
Pohľad na zhnitú mŕtvolu však nebol to jediné, čo mohlo ľudí naštvať. Ozvať sa môžu chovatelia fretiek, ktorí sa mohli pučiť od smiechu. Dôvodom obžratej mŕtvoly mal totiž podľa seriálu Kosti, ktorý v tej chvíli začať, obhlodanie tela lasicami. Filmári do úloh lasíc umiestnili obyčajné domáce krotké fretky. Kým lasice by nikdy nechytili na mieste činu a už vôbec by neboli takto krotké, aby sa držali pri tele, zarážajúcich je ešte niekoľko detailov. Tieto lasice, čiže fretky, údajne ohlodali 135 kilogramového muža od pása hore. Mäso pod opaskom a nohavicami už celkom vynechali. Fretka je mäsožravec, no na ohlodanie polovice človeka by nemohli mať 3 dni, ale 18 týždňov. Mäso by pritom muselo byť veľmi mäkké, pretože fretka sa vám tuhého celistvého mäsa nedotkne.

(snímka: TV JOJ, nedeľné ráno, ktoré obyčajne patrí deťom. >> Fotografia objavu <<. Kým rodič vie, že ide o figurínu, dieťa má otážky a rozdrapené prekvapené oči!)

Kým hlúpy problém filmárov neschopných nájsť skutočné lasice a obsadenie krotkých milých fretiek do tejto hlúpej úlohy dokážeme prepáčiť, problém s časovaním bude niečo iné. Odoprieť deťom Káčerovo určite nechceme. No vzniká nový problém, ktorý sme si doteraz nevšimli. Vždy po Káčerove ustriehnuť chvíľu a prepnúť na niečo iné. Už naozaj nemáme čo iné na práci, ako ustriehnuť koniec obľúbeného seriálu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu