ZN.SK
Prci Prci Prcičky 1 - American Pie, 1999 Paul Finch a Stifflerova mama

Skratka MILF z filmov pre dospelých je z komédie Prci Prci Prcičky

Slovo MILF poznajú mnohí ako žáner filmov pre dospelých. V skutočnosti ide o slovo, ktoré zaznie v komédii Prci Prci Prcičky a udomácnilo sa

Slovník filmov pre dospelých už dve desaťročia pozná pojem MILF. Pod takýmto „názvom“ je vo filmovom priemysle pre dospelých známa kategória starších atraktívnych žien. Najmä ak ide o kontrast s mladším chtivým mužom. Tých, ktoré môžu tvoriť fantáziu mladým mužom v posteli. Zaujímavosťou však je, že samotný pôvod tohto slova, ktoré samo o sebe nič neznamená, je v tom, čo na Slovensku a v Čechách poznáme vďaka českému dabingu a filmu Prci prci prcičky (American Pie, 1999) ako MCBP. Skratka, ktorá sa stáva pre mladšiu generáciu televíznych divákov neznámou. Pre divákov narodených v 80-tych a 90-tych rokoch je legendárnou komédiou pre mladých.

Čo znamená MILF / MCBP z filmu Prci Prci Prcičky

MILF je skratkou pre „mother I’d like to f**k“ a MCBP je českým prekladom ako „máma, co bych p*chal“. V slušnom preklade je to „mama, s ktorou by som sa chcel vyspať“. V scénke známej komédie sa týmto heslom hecujú mladíci pred fotografiou atraktívnej mamy organizátora párty. Stiffler, postava sebavedomého a skúseného študenta na strednej, ktorá organizuje dôležitú filmovú párty, má vo filme dom po niekoľký-krát pre seba. Jeho mama zatiaľ v tichosti holduje poháriku na inom poschodí domu a synovi necháva slobodu. Jej filmové meno je Jeanine Stifler a reálne meno herečky znie Jennifer Coolidge, ktorá patrí medzi stále obsadzované herečky.

Jej fotografia pri schodisku však provokuje fantáziu a slovné spojenie „Stifflerová máma“ sa v českom dabingu filmu objavuje opakovane v onej súvislosti túžby. Diváci vedia, že hoci zjavom vzbudzovala u študentov fantáziu, úspech u nej mal len Paul Finch, člen partie, ktorá uzavrie kľúčovú dohodu o strate panenstva pred maturitným večierkom.

Nezabudnuteľná komédia Prci Prci Prcičky o mladých študentoch, ich dohode, ktorú vyprovokuje slizký Shermann – Šerminátor, sexrobot vyslaný do minulosti, aby zmenil budúcnosť… mala niekoľko pokračovaní v ktorých sa meno Stiffler, alebo niektoré konkrétne postavy, objavia ešte niekoľko-krát. Pojem atraktívnej matky, ktorá „vzbudzuje záujem“ sa udomácnil na celom svete v rôznych podobách. V originálnej angličtine je to práve pojem MILF.

Viac o filme Prci Prci Prcičky – American Pie na IMDB.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu