ZN.SK
Na smrť

Karikovi vychádza komplet Na smrť I. + II. – staré knihy v novom

Nová 688 stranová kniha Na smrť je prerábkou jeho pôvodnej dvojice kníh Na smrť I. a Na smrť II., ktoré sú určitým spôsobom vzájomne…

Zľavy na wellness pobyty

Jozef Karika patrí medzi úspešných slovenských autorov. Tento rok už nepripravuje žiadnu novinku, triler, či horor, ktorý by priniesol nejaký nový príbeh. Predsa len sa jeho meno najnovšie spája s novinkou, ktorou je dvojkniha v jednom balení. Nová 688 stranová kniha Na smrť je prerábkou jeho pôvodnej dvojice kníh Na smrť I. a Na smrť II., ktoré sú vzájomne previazané už v prvom vydaní. V aktuálnom vydaní je to tiež prvé, hoci reálne druhé pre obe knihy. Záujemcovia o špeciálne edície, alebo fanúšikovia Kariku však nepochybne siahnu aj po tejto podobe. Čo je v knihe oproti prvým dvom pôvodným knihám iné? Čitateľ nič nové v rámci obsahu nezíska, no zážitok už môže byť celkom iný.

Na smrť

Záležitosť skôr pre verného fanúšika – zberateľa

Fanúšik a zberateľ kníh však áno. Obe pôvodné knihy totiž v deň vydania 18. októbra vychádzajú v spoločnej hrubej knihe, no reálne môžu mať pre zberateľa hodnotu práve v kombinácii s pôvodnými prvými vydaniami. Aj to prípadnú zbierku robí zaujímavejšou. V takomto prípade totiž práve prvé vydania majú v kombinácii s drahším a zaujímavejším vydaním svoju hodnotu.

Bežný čitateľ v príbehoch nenachádza nič nové. Na druhej strane treba uznať, že obálka sa grafikom vo vydavateľstve IKAR, a.s. naozaj podarila. Autorom je Emil Križka, autor aj iných posledných obálok spisovateľovej tvorby. S cenou 29,90 EUR, ktorá sa používa ako základná plná cena, sa objaví zrejme len v kamenných predajniach. Internetové predajne tradične ponúkajú aj možnosť výhodného nákupu v predpredaji.

O knihe Na smrť I. + II.

Pri príležitosti 10. výročia prvého vydania vychádza román Na smrť I+II ako súborné dielo v exkluzívnom zberateľskom prevedení. Na obálke knihy je použitý parciálny UV lak a razba striebornou fóliou na dosiahnutie metalického efektu. Kniha je vytlačená dvojfarebne na bezdrevnom papieri a doplnená predsádkami z červeného surbalínu potlačenými čiernou farbou. Má dve farebné záložky (lacetky), čiernu a červenú. Kniha vyniká unikátnou červenou farebnou oriezkou, ktorá je potlačená čiernou farbou a vytvára mramorový efekt.

Knižný blok bol vytlačený v tlačiarňach TBB v Banskej Bystrici, odkiaľ putoval do Nemecka do kníhviazačskej dielne Richarda Mayera v Esslingene, kde sa vyhotovila spomínaná mramorová oriezka. Finálna knihárske spracovanie spolu s obálkou sa realizovalo v tlačiarňach TBB v Banskej Bystrici. Autorom obálky je renomovaný český grafický dizajnér Emil Križka. Toto jedinečné vydanie určite patrí k tomu najkrajšiemu na slovenskom knižnom trhu.

  • Autor: Jozef Karika
  • Žáner: spoločenský román
  • Dátum vydania: 18.10.2022 (počas predvianočného času sa môže zmeniť)
  • ISBN: 978-80-551-8502-6
  • Formát: 145 × 227 mm
  • Predobjednávka je možná na bux.sk alebo martinus.sk
Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu