ZN.SK
Potraviny a obchod hipsterského typu

Donáška potravín domov: kde sa dajú nakupovať potraviny cez internet?

Objednať si potraviny domov je pre Slovensko ešte stále veľkou neznámou. Bežne si chceme tovar ohmatať, vybrať si tie najdlhšie rožky, najkrajší chlieb, najkrajšie jablká…

Objednať si potraviny domov je pre Slovensko ešte stále veľkou neznámou. Bežne si chceme tovar ohmatať, vybrať si tie najdlhšie rožky, najkrajší chlieb, najkrajšie jablká a vybrať si z najlepších mandarínok. Donáška potravín domov? Objednať si potraviny online tak znamená, že to urobí niekto za nás a príde s nákupom až domov. Kým v zahraničí sa niečo také využíva pomerne často, u nás vynakladá veľké úsilie TESCO, aby túto službu propagovalo, prípadne taktiež online verzia obchodnej siete Delia. Oveľa viac predajcov je následne špecializovaných skôr na jeden druh potravín, napríklad na ovocie, zeleninu, alkohol, nealkoholické nápoje, potravinové výživové doplnky, či sladkosti.

Potraviny nákup, donáška potravín pri objednávke online

Kto ich vôbec používa?

Dôverovať takejto službe sa však naučili mnohé slovenské firmy. Zásobenie kuchynky mliekom, kávou, niektorými potravinami, ak si kancelárske priestory chystajú oslavu vo vlastnej réžii, prípadne si robia uponáhľaní zamestnanci nákup spoločne. Sú to tiež dôchodcovia, ktorým objednávajú ich deti, či mladší internetovo zdatnejší priatelia. Ďalej sú to matky na rodičovskej dovolenke a na materskej, ak sú zaneprázdnené a je pre nich komplikácia vyraziť s dvoma, troma deťmi na nákup a priniesť ho domov. Najmä ak nemajú auto, je to o niečo horšie. Donáška potravín domov cez online objednávku má však využitie aj u tých, ktorí nemôžu vyraziť von a nakúpiť si sami. Sú tak spôsobom zachovania zásobovania potravinami aj v prípadoch domácej karantény, aká sa momentálne skloňuje azda najviac.

Kde možno nakupovať online a funguje donáška?

Miest, ktoré nám umožňujú nakupovať potraviny, je niekoľko. Nie je ich veľa, no pre menej využívané služby, je ideálne, že nejde o veľa sietí. Dokážu tak nasýtiť aktuálny dopyt a jeho miera dovolí službám fungovať.

iTESCO

Najvýraznejší zástupca predajcov potravín online je TESCO a jeho internetová verzia. Potraviny vychádzajú v rovnakých cenách ako bežne v dostupných predajniach. Platí sa za dovoz. Obchod potrebuje registráciu a objednávať je v podstate možné kdekoľvek v rámci Slovenska. V ponuke majú rozsiahlu ponuku potravín, čo je výhodou. Je možné tak spraviť jeden nákup so všetkým, čo potrebujete. Cez online nákup v TESCO nakupujeme pravidelne.

  • minimálny nákup je za 30 EUR
  • nákupy majú aj váhové limity, ktoré však zrejme ani nedosiahnete. Pri priveľkom počte ťažkých produktov, mäsa, alkoholu a podobne vás to pri veľkom nákupe nepustí – objem dvoch plných kufrov auta nám bežne nákupy v TESCO pustia spraviť. V každom prípade dokáže TESCO donáška doručiť naozaj ťažký nákup
  • cena doručenia sa mení podľa hodiny a nastavenej vyťaženosti
  • v prípade objednávky v jeden deň na druhý máte možnosť urobiť zmeny v obsahu košíka do 23:00
  • úhrada je možná s MasterCard alebo VISA priamo online vopred, alebo kartami Maestro, Visa, Mastercard osobne pri doručení. Hotovosť TESCO neprijíma.

Stránky: https://potravinydomov.itesco.sk/

Farmove.sk

Farmársky online obchod farmove.sk sme mohli pôvodne poznať pod brandom svetbedniciek, fungujúci od roku 2013. Ich konceptom je udržateľný predaj farmárskych produktov, nie pritom len zeleniny, ale aj hotových produktov. Sortiment je za tie roky rozšírený. Doručujú po celom Slovensku, vybrať si je možné aj dokonca v niektorých miestach konkrétne hodiny. V ich ponuke sú slovenské výrobky, niektoré aj sezónne, takže ponuka tento týždeň nemusí byť totožná s tou budúco týždňovou. Farmove.sk je jedným z tých obchodov, ktoré sú záležitosťou imidžu, záujmu o slovenské, tradičné, zdravé aj so všetkým tým dobrým pocitom okolo.

Stránky: https://farmove.sk

BabickinaZahrada.sk

Sortiment orientovaný na zdravú výživu, potraviny, prírodná lekáreň – tinktúry, extrakty, sirupy, esenciálne oleje, výživové doplnky, prírodná kozmetika, eko-drogéria… Taktiež sú na výber produkty zaradené podľa choroby. Doručenie potravín z BabickinaZahrada.sk stojí 2,90 EUR a ďalej sa s výškou objednávky znižuje, resp je bezplatné.

Stránky: https://www.babickinazahrada.sk/

BoMo.sk

Bomosk je novinkou, ktorú se pridávame počas apríla 2020. Zaujímavá je ponuka nápojov, potravín, zdravých aj klasických, či menej zdravých ako čipsy a rôzne snacky. Rovnako tak sú zastúpené suroviny na pečenie a varenie, obilniny, nátierky, oleje, omáčky, pochutiny, ale tiež chovateľské potreby pre psíčkarov, mačičkárov.

Stránky: https://bomo.sk

ChefShop.sk

V ponuke ChefShop.sk je taktiež možnosť nakúpiť mimo iného potraviny. Výber je značne obmedzený. Ide najmä o oleje, koreniny, potreby na varenie, ázijské potraviny, omáčky, ryža a nápoje.

Stránky: https://www.chefshop.sk/

PreZdravie.sk – pre vegetariánov, RAW a zdravá výživa

U predajcu PreZdravie.sk sú v ponuke bezlepkové potraviny, potraviny pre vegetariánov, čaje a kávy. Ide skôr o úzky profil zameraný na zdravú výživu, RAW, sušené plody a takzvané „superpotraviny“ ako Maca, matcha, chia, quinoa a pod.

Stránky: https://prezdravie.sk

Grizly.sk – kaše, vločky a iné zdravé potraviny

Obchod Grizly.sk ide medveďou silou do podpory zdravého stravovania. V ponuke má množstvo zdravých potravín, hoci výrazné je zameranie na rôzne vitamíny, doplnky stravy, orechy, sušené ovocie. V rámci zdravých potravín sa dá spomenúť ponuka kaší, ovsených vločiek, čajov, ale aj potreby na varenie a pod.

Stránky: https://www.grizly.sk/

TvojaKava.sk – predajca kávy, čaju a čokolády 

Ponuka obchodu TvojaKava.sk je obchodom orientovaným na predaj kávy podľa značky so zastúpením viacerých, azda všetkých bežne známych aj v klasickom maloobchode. Rovnako tak tovar pre baristov, kávovary, mlynčeky, čokoláda, čaj a vôbec sortiment spojený s nápojmi. Bezplatné doručenie je od nákupu za 79 EUR, inak za 3,30 EUR.

Stránky: https://tvojakava.sk

eDelia.sk – Bratislava

eDelia.sk stránky obchodnej siete Delia majú aj svoju online nákupnú verziu. V nej nachádzame moderné stránky, ktoré upozorňujú na rôzne tematické okruhy potravín, nápojov, napríklad zameranie na vína, ponúkajú víkendové ponuky a priamo tak lákajú na viditeľné akcie, alebo „cenové bomby“. Služba dovozu potravín je prístupná len pre Bratislavu. Hoci overenie adresy je možné aj pre obce Bernolákovo, Veľký Biel, Senec, Zlaté Klasy a pod, tam zatiaľ doručenie nefunguje. Doručenie je možné v priebehu pár hodín.

Stránky: https://www.edelia.sk/

iKLAS.SK – Košice

iKLAS.sk ej predajcom rôznych druhov potravín, nápojov, trvanlivých balení, ale aj sortimentu pre deti a zvieratá. Je však obchodom s dovozom výhradne v rámci Košíc.

Stránky: https://www.iklas.sk/

Donáška ovocia a príbuzného sortimentu

Najčastejším sa v ponukách potravín obsahujú BIO produkty, orechy, ovocie, zelenina a podobný sortiment. Je to preto, že ich produkcia je možná na rôznych miestach bez závislosti na dodávateľských sieťach. Internet umožňuje výrobcom – pestovateľom, lepšie predávať ich výpestky a tak na trhu funguje niekoľko špecializovaných predajní, ktoré nám ponúkajú…

Potraviny a obchod hipsterského typu

Sušené, alebo čerstvé ovocie, zelenina alebo orechy:

Ostatné

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu