Vedecký objav dokázal prekvapivý význam slepého čreva - ZN.SK

Vedecký objav dokázal prekvapivý význam slepého čreva

Vždy sme boli v tom, že slepé črevo je pozostatok evolúcie, chyba v ľudskom tele a celkom nepotrebný orgán. Drobný výstup na čreve pri zapálení tvorí veľký problém. Ten dokonca nemohli v minulosti riešiť a ľudia tak často zomierali tvrdou bolesťou. Vedci z Walter and Eliza Hall Institute of Medical Research v Melbourne však prišli na to, že apendix – slepé črevo nakoniec naozaj má v ľudskom tele svoju úlohu.

Tráviaci trakt črevá vnútornosti

Priamo súvisí s imunitným systémom ľudského tela. Slepé črevo je totiž miestom, v ktorom sa nachádzajú lymfoidné bunky napomáhajúce fungovaniu čriev. Táto činnosť obmedzuje vytváranie zápalov v črevách. Podľa štúdie sú dokonca tieto bunky odolné aj voči ožarovaniu počas chemoterapie. Najviac podceňovaná časť ľudského tela má tak odrazu celkom iný význam. Jeho funkcia má tak priaznivý vplyv na telo. Titul najmenej potrebného orgánu v tele tak bude musieť prevziať iný orgán. Lenže ktorý a na ako dlho? Ľudské telo je dokonalejšie, než si človek myslí.

Vedecký objav dokázal prekvapivý význam slepého čreva
5 (100%) 1 hlas[ov]
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
pivo chľast a alkohol
Liečba alkoholovej opice: ako sa zbaviť príznakov a čo zaberá

Chuckyho kult, Blu-Ray
Vraždiaca bábika Chucky a jeho kult stále žije, novinka na DVD a BD

Televízor nemocnica za poplatok
TV na nemocničnej izbe ako automat na mince. Štandard či nadštandard?

Zavrieť