ZN.SK
blesk

Muža zasiahol blesk. Vyliečil mu slepotu, hluchotu aj plešatosť

Dôchodca Edwin Robinson z mesta Portland v štáte Maine mal v roku 1980 mimoriadne šťastie na liečivý blesk. Ten nie len že ho nezabil, ale mu v jeho 62 rokoch zlepšil zdravie.

Človek zásah bleskom väčšinou neprežije, alebo len s veľkými ťažkosťami. Tých pár šťastlivcov, ktorí sa dočkali medializácie, môžu vďačiť unikátnemu momentu, kedy sila blesku nemala takú silu, aby človeka upiekla. Dôchodca Edwin Robinson z mesta Portland v štáte Maine mal v roku 1980 mimoriadne šťastie na liečivý blesk. Ten nie len že ho nezabil, ale mu v jeho 62 rokoch zlepšil zdravie.

blesk

Blesk liečiteľ

Edwin Robinson trpel 9 rokov po traumatizujúcej nehode, pri ktorej prišiel zrak a sluch. Ten dokázal riešiť len načúvadlom.  Počas prechádzky ho nečakane zastihla búrka. Ukryl sa pod vysokým topoľom kde ako vieme, blesk môže udrieť skôr, ako pod strom malý, či mimo neho. Blesk Edwina zasiahol tak silno, že stratil vedomie na zhruba 20 minút. Keď sa prebral, šiel si domov celý roztrasený ľahnúť.

Po odpočinku si začal uvedomovať, že jeho hluchota čiastočne zmizla a problémy so zrakom pominuli dosť na to, aby videl a rozoznával predmety a prostredie okolo seba. Aby to nestačilo, po čase zistil, že mu na plešatej hlave začali rásť opäť vlasy. Jeho manželka Doris aj on sú presvedčení, že prežil aj vďaka hrubým gumeným čižmám, ktoré mal na nohách.

Doma to neskúšajte

Akékoľvek zdravotné ťažkosti v tele môžu mať rôzny súvis. Prípad Edwina Robinsona je ojedinelý a zaujímavý, preto je vo svete pokladaný za zaujímavosť. Vo voľnej prírode teda neskúšajte a ani nijakým spôsobom sa nesnažte na seba zlákať blesk. Už pri písaní je to hlúposť, nieto ešte to skúšať. U Edwina mohlo ísť o ovplyvnenie konkrétneho rozhodujúceho génu, oslabenie iného vplyvu, ktorý mohol pôsobiť na hluchotu, slepotu a aj na ďalšie nepozorované funkcie tela.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu