ZN.SK
Zabi nudu, kreatívna kniha

Zabi nudu, inšpiratívna kniha nie iba pre deti + Súťaž o 3 knižky

Zabi nudu je knižkou pre kreatívne deti, mládež, ale pokojne aj dospelých. Vznikala podľa relácie na jojkárskej televízii RiK a teraz môžete vyhrať jednu z troch kníh.

Zabi nudu je knižkou pre kreatívne deti, mládež, ale pokojne aj dospelých. Vznikala podľa relácie na jojkárskej televízii RiK uvádzanej Branislavou Horskou a vydaná bola pod detskou knižnou edíciou Stonožka najväčšieho slovenského vydavateľstva IKAR. Knižka s takzvanými DIY aktivitami, čiže „do it yourself“ v preklade „urob si sám“, je príkladom kreatívnych návodov, ako z niečoho vytvoriť niečo celkom iné. Alebo vás môže naštartovať k vymýšľaniu vlastných podobných vynálezov, výrobkov, stojanov a podobne.

Zabi nudu, kreatívna kniha

Zabi nudu, doslova a pre deti od 9 rokov

Nie že by chcel niekto brániť deti pod 9 rokov pred rozvojom kreativity, na knižke sa síce uvádza odporúčanie veku, kedy sa naplno môžu rozbehnúť všetky kreatívne nápady. Odporúčanie sa však v knižke nachádza pre použitie nožníc, rezákov, drôtu, či iných materiálov a nástrojov. Viacero nápadov má ambície odštartovať v hlavách malých čitateľov ďalšie a ďalšie zaujímavé nápady. Budú to prevažne dievčatá, ktoré nájdu v nápadoch inšpirácie na úpravu oblečenia, výrobu doplnkov do detskej izby, či do domácnosti, výrobu vankúšov a podobne.

Zabi nudu, kreatívna kniha

Nejde pritom len o knihu ako takú. Na viacerých stranách sa nachádzajú QR kódy s ktorými sa dá veľmi ľahko prejsť na stránku s videom. Jednotlivé nápady majú textový popis s odkazmi na čísla obrázkov, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa. Podľa obrázkov sa dá postupovať, podľa textu tiež a keď je k tomu QR kód otvárajúci video po nasnímaní cez mobil, čitateľ má ešte tretí rozmer, ako postupovať a výrobu pochopiť. Na niektoré z používaných techník potrebujeme len odvahu. Napriek jednoduchosti o nich vieme málo a aj preto sa do nich nepúšťame. Následne ak taký príklad vidíme a zistíme, že sa niet čoho báť, že aj pomocou stužky a dvoch pier sa dá urobiť presný kruh na látke a podobne, vieme s danou technikou spraviť už čokoľvek.

Súťaž o jednu z troch kníh ZABI NUDU

Vyhrajte jednu z troch kníh Zabi nudu za správnu odpoveď. Napíšte nám aspoň dva nápady, ktoré v knihe určite nájdete. Zistiť presne, čo sa v knihe nachádza, môžete aj v ukážke v online kníhkupectve bux.sk na stránke knihy. Napíšte nám, ktoré dva nápady sa vám čo i len z ukážky páčili a kniha môže byť vaša.

Na adresu  redakcia@zn.sk nám odošlite email s predmetom ZABI NUDU. Nezabudnite uviesť odpoveď na súťažnú úlohu – dva príklady vychytávok, vynálezov či výrobkov, ktoré v knihe určite každý čitateľ nájde a pripojte aj svoje meno, prípadne poštovú adresu.

Podmienky súťaže

Súťaž prebieha v čase od 6. júla do 25. júla 2017. Žrebujeme troch výhercov, ktorí získajú po jednej knihe. Zúčastniť súťaže sa smú len majitelia doručovacej adresy na Slovensku a každý počítač a domácnosť len jediný krát. Opakované účasti sú zo súťaže vylúčené a pokusy obchádzať toto pravidlo budú celkom zamietnuté, vrátane prvej odoslanej súťaže zo záverečného žrebovania. Prihlásenie do súťaže prebieha pomocou odoslania odpovede podľa informácií na tejto stránke. Výhra nie je vymáhateľná a vymeniteľná za inú. Organizátorom je magazín ZN.SK, ktorý si vyhradzuje právo na možné dodatočné zmeny v pravidlách súťaže. Ceny venovalo internetové kníhkupectvo BUX.sk. Prihlásením do súťaže súhlasíte so spracovaním Vášho mena a emailovej adresy, s príjmom jednej týždennej emailovej správy s informáciami o nových článkoch a súťažiach na ZN.SK. Odhlásenie z týchto správ je samozrejme kedykoľvek možné. Odoslaním odpovede s predmetom ZABI NUDU súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Všetky správy s nesprávnym predmetom nebudú zahrnuté v žrebovaní konkrétnej súťaže. Adresu spojenú s Vašim menom použijeme len v prípade odoslania výhier, akýkoľvek ďalší spôsob použitia nie je možný. Údaje neposkytujeme tretím stranám, mimo doručovateľa. Držíme palce všetkým, ktorí nájdu správne odpovede a odošlú nám ich do 25. júla.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu