ZN.SK
Sivý papagáj africký, žako

Papagáj Nigel uletel. Po rokoch sa vrátil a hovoril po španielsky

V roku 2010 sa chovateľovi Darrenovi Chickovi z Kalifornie stratil jeho sivý papagáj žako menom Nigel. Uletel nevedno kam a on si myslel, že sa s ním nadobro rozlúčil. Ako rodený Brit svojho…

V roku 2010 sa chovateľovi Darrenovi Chickovi z Kalifornie stratil jeho sivý papagáj žako menom Nigel. Uletel nevedno kam a on si myslel, že sa s ním nadobro rozlúčil. Ako rodený Brit svojho papagája naučil britskú angličtinu, výrazne dlišnú od americkej. Aké prekvapenie nastalo v roku 2014, keď sa papagáj našiel?

Sivý papagáj africký, žako

Papagáj cestovateľ, ale žiadne veľké cestovanie

Na jeseň v roku 2014 sa papagáj ocitol za pomoci nálezkyne Julie Sperlingovej na veterinárnej stanici, kde ho veterinárka Teresa Micco z kalifornského Rancho Palos Verdes pomocou miročipu dokázala identifikovať a nájsť pôvodného majiteľa. Keď si po neho prišiel, zistil, že Nigel rozpráva po španielsky. Za krátko sa prišlo na to, prečo. Nigela niekto iný chytil a predal v „garážovom výpredaji“ za 400 dolárov. Dostal sa do rodiny Lízy Smithovej, kde ho po španielsky naučil jej starý otec narodený v Guatemale. Reálne tak Nigel ďaleko netele. Z Torrance, kde býva Darren Chick, je to do Rancho Palos Verdes len hodinka/dve vtáčieho letu po slnečnom západnom pobreží USA.

Ide tak o prípad, kedy jeden papagáj mal dve rodiny, obom odletel na nejaký čas na výlet, než sa dostal do pozorných rúk a šťastne sa vrátil k tej prvej. V tej druhej zavládol veľký smútok. Za 400 dolármi, aj za členom rodiny, ktorý už pritom inú rodinu mal.

zdroje: independent.co.uk, the Guardians

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu