ZN.SK
Kameň mudrcov minaLima

Vychádza prvý Harry Potter v slovenskej verzii MinaLima v pohybe

Vychádza nové vydanie Harryho Pottera, ktoré však prináša najmä grafický zážitok vďaka pohyblivým prvkom v knihách. Zberateľská lahôdka.

Zberateľské srdce s vášňou pre Harryho Pottera zaplesá radosťou. Respektíve nadšenec známeho knižného čarodejníka, ktorý zbiera knižné vydania jeho príbehov, sa môže tešiť na MinaLima verziu aj v slovenčine. Dizajnérske štúdio MinaLima, ktoré stojí za vo svete populárnou verziou kníh MinaLima (ako inak) prináša originálne grafické spracovanie knižného príbehu do knihy s mnohými pohyblivými prvkami a vylepšeniami.

Kameň mudrcov minaLima

Zážitok z čítania tak môže byť iný. Verzia MinaLima totiž obsahuje trochu hrubšie stránky, niekoľko vyťahovacích, posúvacích, otváracích, alebo otáčavých prvkov. To, čo sa odohráva v knihe, sa odohráva aj v papierových inštaláciách. Vo svete sú známe aj ďalšie vydania, no na Slovensku sa čoskoro dočkáme prvého vydania v tejto verzii v slovenčine od vydavateľstva IKAR.

Špeciálne vydanie MinaLima v pohybe

Podobné prvky poznáme z mnohých detských kníh v zahraničí, kde nie je problém vyhrať sa s vynaliezavosťou a možnosťami limitovanými knižným priemyslom. MinaLima verzia prináša najmä tému Harry Potter a dôverne známe situácie, ako pani na obraze, otváranie listu s pozvánkou do školy, otvorenie šachovnice a pod. Pri výrobe, orezávaní, lepení a nasadení takýchto prvkov rastie aj cena. Tlač takýchto kníh je veľmi drahá. Záujem čitateľov však predsa len je. Noví čitatelia aj tí starí si tak môžu prísť na svoje. Problémom však môže byť len obstarávacia cena, ktorá je pomerne vysoká a lacnejšia byť nemusí.

V predaji na BUX.SKMARTINUS.SK | PANTA RHEI | KnihyPreKaždého

Anotácia vydavateľa:

Prvá časť série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi v novom exkluzívnom vydaní. Nechajte sa očariť žiarivými ilustráciami a interaktívnymi prvkami. V novom originálnom vydaní knihy Harry Potter a Kameň mudrcov zažijete tento už klasický príbeh ako nikdy predtým. Text J.K. Rowlingovej sprevádzajú plnofarebné ilustrácie takmer na každej strane a osem netradičných interaktívnych prvkov: otvoríte list z Rokfortu, odhalíte tajný vchod do Šikmej uličky či vychutnáte honosnú hostinu vo Veľkej sieni.

Toto jedinečné vydanie navrhli a vytvorili dizajnéri Miraphora Mina a Eduardo Lima v spoločnom štúdiu MinaLima. Stoja aj za grafickým spracovaním filmov o Harrym Potterovi a Fantastických zveroch. Kniha bude určite ozdobou knižnice všetkých fanúšikov Harryho Pottera a zároveň predstavuje novú, vizuálne atraktívnu podobu obľúbeného príbehu pre ďalšiu generáciu čitateľov.

Z anglického originálu preložila Jana Petrikovičová.

Vo svete sú anglické knihy veľkým hitom

V zahraničí je známa predovšetkým anglická verzia, ktorú si celosvetovo kupujú mnohí nadšenci Pottera. Má tiež zberateľskú hodnotu. Balená je v ochrannej fólii a tak máte istotu, že si prvky a pohyblivé miesta nikto neotváral a nerozpohyboval pred vami. Zahraničné vydania sú známe aj z videí nižšie. Predstavujú to, čo knihy ponúkajú.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu