ZN.SK
recenzia uteč

Premiéra filmu Uteč, hit festivalu Sundance v kinách

Filmová novinka Uteč je lahôdkové psycho kombinované s rafinovanou satirou. Film, ktorý sa posmieva rasovým predsudkom, straší a zároveň baví.

Po úspešných filmových snímkach Paranormal Activity a Rozpoltený od producentov v Blumhouse prichádza do kín ďalšia skvelá novinka. Tentokrát pôjde o lahôdkové psycho kombinované s rafinovanou satirou. Režisérovi a scenáristovi Jordanovi Peeleovi sa podarilo natočiť film, ktorý sa posmieva rasovým predsudkom a okrem toho straší a baví. Hit slávneho festivalu v Sundance vďaka tomu zbiera body u divákov aj recenzentov. A pritom je to „len“ príbeh o dievčati, ktoré si zoberie svojho priateľa domov na víkend, aby ho predstavila svojim rodičom.

film uteč v kinách

Nebude to obyčajná návšteva…

Čo na tom, že Rose (Allison Williams) je biela ako stena a Chris (Daniel Kaluuya) čierny ako noc? Žijeme predsa v 21. storočí, keď je boj proti rasovej neznášanlivosti už dávno dobojovaný, a na zmiešané páry sa cez prsty nepozeráme. Minimálne Roseini rodičia Missy a Dean sú na Chrisa od prvého momentu nesmierne milí. Vadí im snáď len to, že si priateľ ich dcéry občas zapáli. Psychologička Missy dokonca Chrisovi ponúkne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocou hypnózy. Bol by to raj na Zemi, keby sa dvaja miestni zamestnanci čiernej pleti nesprávali tak zvláštne. A keby sa zvláštne neprejavoval aj ďalší taký muž, ktorý behom víkendu dorazí na návštevu. Náznakov, že všetko nie je úplne v poriadku, postupne pribúda, a Chris sa rozhodne vziať nohy na ramená.
To, čo nasleduje, prekoná jeho najtemnejšie nočné mory a všetkým divákom v kinosále pripraví nečakaný a nezabudnuteľný zážitok.

Get Out

„Uteč pôsobí podobne ako Očista. Ponúka všetko, čo od takého žánrového filmu čakáte, ale navyše má silný spoločenský presah,“ hovorí producent Jason Blum. „Ako sa príbeh začne odvíjať, skúsený divák bude očakávať tradičný hororový scenár. Ale v tom momente film prekvapí, keďže na konci sa vydáva do dejového protismeru,“ dodáva producent.

Filmovú novinku Uteč si budete môcť pozrieť v kinách už od 27.4.2017.

Uvádza distribučná spoločnosť CINEMART SK.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu