ZN.SK

Minimalizmus v móde: vytvorte si rafinovaný a nadčasový štýl

Svet módy sa neprestajne mení… Čo sa týka rozličných štýlov, jeden naozaj odoláva skúške času. Je ním minimalizmus.

Svet módy sa neprestajne mení a stále doň prichádzajú nové trendy. Avšak niektoré z nich sa aj veľmi rýchlo vytratia. Čo sa týka rozličných štýlov, jeden naozaj odoláva skúške času. Je ním minimalizmus. Jeho podstata spočíva v jednoduchosti a nadšasovosti, ktorej čaro je pôsobivejšie, ako ktorékoľvek módne trendy. Chcete vedieť ako si vytvoriť štýlový minimalistický šatník? Pozrite sa teda na základné kúsky, pomocou ktorých môžete vytvárať množstvo jednoduchých a rafinovaných outfitov.

hipster si napráva rukáv

Menej je viac

Minimalizmus vo svojej podstate oslavuje krásu jednoduchosti. Chce sa zbaviť všetkého, čo je zbytočné a nechať vyniknúť tomu, čo je naozaj podstatné a krásne. Dáva prednosť detailom a čistým, jednoduchým líniám a siluetám. Čo sa týka pánskej módy, minimalistický šatník je akousi kurátorskou kolekciou komplexných a univerzálnych kúskov oblečenia, ktoré sú štýlové a zároveň praktické, a môžete s nimi vytvárať nespočetné množstvo módnych kombinácií.

Kľúčové kúsky minimalistického šatníka pre mužov

Pánske mikiny

Pánske mikiny bez kapucne sú základom každodenného outfitu pre mnohých mužov a stelesňujú podstatu minimalistického štýlu. Najuniverzálnejšie sú buď jednofarebné mikiny v neutrálnych farbách ako čierna, biela, béžová a sivá alebo mikiny s jednoduchými a čistými vzormi. Môžete ich kombinovať naozaj s hocičím a nemali by chýbať v šatníku žiadneho muža. Oblečte si ich s džínsami alebo nohavicami na mieru, a váš cool minimalistický outfit je hotový.

Pánske džínsy

Jednoduchými minimalistickými džinsami nemôžete nikdy nič pokaziť. Ak chcete nadčasový kúsok, určite sa vyhnite modelom, ktoré sú príliš zdobené alebo zošúchané a zvoľte skôr jednoduché pánske džínsy v klasických farbách ako námornícka modrá alebo čierna. Takisto sa držte klasických úzkych alebo rovných strihov, ktoré nepôsobia veľmi extravagantne.

Pánske polo tričká

Pánske polokošele alebo tzv. polo tričká ponúkajú mužom skvelý mix rafinovanosti a ležérnosti. Pôsobia športovo a uhladene zároveň. Ak si zvolíte pánske polo tričká v základných neutrálnych odtieňoch čiernej, námorníckej, olivovej a sivej farby bez vzorov a nápisov alebo len s veľmi jemným zdobením ako lemy v inom odtieni, budete mať kúsky, ktoré si môžete obliecť na akúkoľvek príležitosť. Môžete ich nosiť so šortkami, dlhými chino nohavicami alebo džínsami, a vždy budete vyzerať štýlovo.

Pánske tričká

Pánske tričká sú všestranné a stále cool. Mali by byť preto základom šatníka každého nadšenca minimalistického štýlu. Vybertajte si však stále kúsky vyrobené z vysokokvalitných materiálov a tiež kvalitne ušité. Dbajte na to, aby vám dobre sedeli a vytvárali lichotivú siluetu. Opäť ostaňte radšaj pri neutrálnych odtieňoch, ako čierna, biela alebo šedá, žiaden outfit takto nepokazíte. Vyskúšajte napríklad pánske tričká Cropp. Môžete ich nosiť pod koženou bundou alebo bomberom pre streetwarový look, alebo ich skombinovať s nohavicami na mieru, ak chcete vyzerať sofistikovanie, no stále ležérne a uvoľnene.

Nadčasový štýl

Minimalizmus v móde a obliekaní je naozaj nadčasovým štýlom. Snažte sa pri výbere oblečenia vždy radšej zamerať na jednoduchosť a kvalitu, a vytvoríte si tak krásny kapsulový šatník plný kúskov, ktoré budete môcť donekonečna obmieňať a kombinovať a takisto nosiť v každom ročnom období. Vyberajte si jednoduché mikiny, svetre, džínsy a tričká, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Skúste sa inšpirovať napríklad tu a nájdite svoje dokonalé nadčasové kúsky. A nezabudnite: menej je niekedy viac.

Zdroj foto: Alones / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu