Tajomstvá kníh: Ak mi uveríš, Aprílové slnko a Zvláštny príbeh (K.Gillerová)

Tajomstvá kníh: Ak mi uveríš, Aprílové slnko a Zvláštny príbeh (Katarína Gillerová)

Slovenská spisovateľka Katarína Gillerová sa nám už predstavila v rámci viacerých svojich románov doteraz, no stále to nie je všetko. Z jej tvorby si v rámci nášho seriálu Tajomstvá kníh predstavíme ešte niekoľko jej románov a stále nebudeme celkom na konci. Dnes to budú romány: Ak mi uveríš, Zvláštny príbeh a Aprílové slnko.

Ak mi uveríš, aprílové slnko, Zvláštny príbeh

Čo ku týmto trom knihám prezradila samotná autorka?

Ak mi uveríš

  • jedna omylná esemeska a už darmo vysvetľuješ – problém dnešných dní. A príbeh kamarátky, porozprávaný večer cestou autom cez mesto o tom, ako sa zaľúbila do bývalého muža svojej najlepšej kamarátky a musela si vybrať medzi nimi dvoma.

Zvláštny príbeh

  • má naozaj zvláštny príbeh: O kytici žltých ruží na stole ako spomienka na bývalú lásku jej porozprávala na návšteve v Londýne dcéra kamarátky, ktorá tam žije a pracuje a jej sa tento príbeh v Starbuckscoffee naozaj stal.

Aprílové slnko

  • vo svojom živote autorka pozná niekoľko ľudí, ktorí pochádzajú z mnohopočetných rodín a práve tí najstarší súrodenci preberajú potom časť starostlivosti o tých mladších. Je to spravodlivé? Je to správne, ak nemajú kvôli tomu žiadne detstvo, iba samé povinnosti? Zamýšľaním sa nad rozdielom detstva v rodine jedináčika oproti mnohopočetnej rodine vznikol tento román o dvoch kamarátkach z rozdielnych majetkových pomerov.

Knihy v predaji:  nakupujte knihy Kataríny Gillerovej na martinus.sk, alebo na bux.sk

Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Dôchodcovia
Starecká slabomyseľnosť – starecká demencia: prejavy a starostlivosť

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka
Lyžiarske stredisko Zochova chata pre začiatočníkov: ako ho nájsť a čo čakať?

Pôžičky a zadlžovanie
Vianočné pôžičky a Vianoce na dlh: To najhoršie, čo môžete spraviť

Zavrieť