Tajomstvá kníh: Ak mi uveríš, Aprílové slnko a Zvláštny príbeh (K.Gillerová)

Tajomstvá kníh: Ak mi uveríš, Aprílové slnko a Zvláštny príbeh (Katarína Gillerová)

Slovenská spisovateľka Katarína Gillerová sa nám už predstavila v rámci viacerých svojich románov doteraz, no stále to nie je všetko. Z jej tvorby si v rámci nášho seriálu Tajomstvá kníh predstavíme ešte niekoľko jej románov a stále nebudeme celkom na konci. Dnes to budú romány: Ak mi uveríš, Zvláštny príbeh a Aprílové slnko.

Ak mi uveríš, aprílové slnko, Zvláštny príbeh

Čo ku týmto trom knihám prezradila samotná autorka?

Ak mi uveríš

  • jedna omylná esemeska a už darmo vysvetľuješ – problém dnešných dní. A príbeh kamarátky, porozprávaný večer cestou autom cez mesto o tom, ako sa zaľúbila do bývalého muža svojej najlepšej kamarátky a musela si vybrať medzi nimi dvoma.

Zvláštny príbeh

  • má naozaj zvláštny príbeh: O kytici žltých ruží na stole ako spomienka na bývalú lásku jej porozprávala na návšteve v Londýne dcéra kamarátky, ktorá tam žije a pracuje a jej sa tento príbeh v Starbuckscoffee naozaj stal.

Aprílové slnko

  • vo svojom živote autorka pozná niekoľko ľudí, ktorí pochádzajú z mnohopočetných rodín a práve tí najstarší súrodenci preberajú potom časť starostlivosti o tých mladších. Je to spravodlivé? Je to správne, ak nemajú kvôli tomu žiadne detstvo, iba samé povinnosti? Zamýšľaním sa nad rozdielom detstva v rodine jedináčika oproti mnohopočetnej rodine vznikol tento román o dvoch kamarátkach z rozdielnych majetkových pomerov.

Knihy v predaji:  nakupujte knihy Kataríny Gillerovej na martinus.sk, alebo na bux.sk

Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Lee Child, Jack Reacher
Súťaž: vyhrajte jednu z 3 kníh Jack Reacher – Nevracaj sa

Internátna izba
Blog z intráku #1: zoznám sa, toto je život na internáte

Rollei Actioncam 420
Recenzia: kamera Rollei Actioncam 420 s rozsahom 4K a 170°

Zavrieť