Nová 20 eurová bankovka, jasná modrá s okienkom - Zaujímavé novinky ZN.SK

Nová 20 eurová bankovka, jasná modrá s okienkom

Nová bankovka hodnoty 20 EUR sa už niekoľko dní čoraz viac objavuje v našich peňaženkách. Majiteľa, hoci ako to býva vždy len dočasného, zaujme svojou jasnou modrou farbou. Tak ako sa už doteraz objavili v novej verzii objavila bankovka hodnôt 5 EUR a 10 EUR, prišla na rad dvadsiatka, ktorá sa rovnako tak môže pýšiť kvalitným takmer až textilným papierom a viacerými ochrannými prvkami proti falšovateľom.

20 eurové bankovky

Ako predošlé renovované grafiky aj tu môžeme pozorovať výraznú fialkastú číslicu s nominálnou hodnotou bankovky, opäť tradične architektonický nákres mosta a zvláštnosťou aj tejto bankovky je okienko, v ktorom sa objavuje podobizeň Európy. Cez toto okienko je pritom možné hľadieť a aj napriek tomu je súčasťou jednej plochy bankovky.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
chudnutie
Stať sa štíhlym – zostať štíhlym. Po schudnutí straší “jojo efekt”

Kapverdy Palmeira
TOP 16 znakov a symbolov kapverdského ostrova Sal

Kokosový orech
Ako otvoriť alebo rozbiť kokosový orech a nezraniť sa

Zavrieť