Múzeum Pepka námorníka ako súčasť jeho dedinky na Malte - Zaujímavé novinky ZN.SK

Múzeum Pepka námorníka ako súčasť jeho dedinky na Malte

Jedna z najznámejších animovaných postavičiek, ktoré ožili v komiksoch, animovaných seriáloch aj vo filme, Pepek námorník, je zároveň najznámejším námorníkom na svete. Pepek námorník má múzeá po celom svete v rámci viacerých iných výstav a múzeí figúrok, komiksov, či rôznych rozprávkových predmetov.

Pepek námorník, múzeum Pepka námorníka

No ak hľadáte múzeum, ktoré by bolo venované len Pepkovi a maximálne jeho partnerke nepartnerke Olivii Oylovej, mali by ste navštíviť dedinku Popeye Village na ostrove Malta. Miesto, kde sa nakrúcala jeho filmová podoba z roku 1980 je zaujímavé z viacerých pohľadov- Niekoľko budov v ňom tvorí akési múzeum, ktoré z pohľadu zberateľa majú mimoriadne veľkú hodnotu.

Popeye Village na Malte

Dedinka Pepka námorníka je zaujímavou atrakciou na ostrove Malta, ktorá priláka najmú rodiny s deťmi. Venovali sme sa jej v samostatnom článku. Prístupný hlavný chodník s niekoľkými odbočkami je priechodný pre kočíky s malými deťmi. Hovoriť o mieste môžeme ako o malom tematickom parku, po ktorom sa pohybuje imitátor Pepka námorníka aj Olivie Oylovej, prípadne ďalších postáv, ktoré môžete poznať z filmovej verzie Pepka námorníka zo štúdia Disney z roku 1980.

Pepek námorník, múzeum Pepka námorníka

Priamo tu sa nakrúcala filmová verzia príbehu o Pepkovi námorníkovi. Miestna zátoka ukrytá v objatí skalnatých útesov je zaplnená drevenou architektúrou pokrivených stavieb s rôznymi sklonmi stien, no je to len dizajn stavieb pre rozprávku. Presne tieto stavby boli v roku 1979 postavené ako filmové kulisy. Nie sú tak elektrifikované všetky, pretože slúžili len na nakrúcanie konkrétnych scén . Všetky tie stavby, ktoré vidíte vo filmovej verzii vidíte aj priamo tu. Rozloženie a poloha izieb je trochu iná, je to už dielo samotných filmárov, ktorým vyvolávajú dojem reálneho rozloženia stavieb. Keď sa však ocitnete v dome číslo 14 a poznáte film, zistíte, že izby majú inú polohu ako to, čo ste videli vo filme.

Popeye Village Malta, cestovanie a turistika

Múzeum Pepka námorníka

Pepek námorník je imaginárna postava. Animovaná postavička Pepka námorníka súperí už pomaly jedno storočie o srdce Olivie Oylovej s fúzatým sokom Brutom. Príbehov je mnoho, no svetoznámy je účinok špenátu na jeho svaly a výkon, ktorým bráni spravodlivosť. Pepek námorník sa za ten čas objavil v mnohých oblastiach, aj ako reklamná postavička. Poznáme ho ako figúrku, ako puzzle, ako súčasť tričiek, keramiky, dokonca ja takej vyrobenej priamo na Malte. Jedna z miestností je múzeom Pepka námorníka.

Pepek námorník, múzeum Pepka námorníka

Na miestnom klavíri sa nachádza veľký nápis Pepka námorníka v jeho pôvodnom dizajne. Niekoľko skríň tu zachytáva viacero rokov a naozaj cenné kúsky plastových, hlinených, aj sklenených postavičiek Pepka a rôznych ďalších postavičiek, ktoré sa týkajú dejov seriálu, či tematických úprav. Kto miluje Pepka námorníka, v tomto domčeku v dedinke na ostrove Malta nájde naozaj veľa. Strop tvorí za sklom zakonzervované staršie komixové kúsky, ktoré sú z pohľadu zberateľa naozaj cenným kúskom.

Dostupnosť Popeye Village

Popeye Village je atrakciou na ostrove Malta pomerne známou. Každý taxikár vie, kam má ísť. Oveľa lepšie je ale pospájať linky s linkou 101, keďže Popeye Village je zastávkou. Miestna doprava je cenovo dostupná, diaľkovo dostupná a pomerne dobre riešená.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.