Karol Duchoň, Posledný bohém a jemu venovaná limitovaná kniha

Karol Duchoň, Posledný bohém a jemu venovaná limitovaná kniha

Na Slovensku sa dnes mimo mnohé iné správy a udalosti objavila aj jedna zaujímavosť. Knižná novinka, ktorá bude zasvätená jednému z najslávnejších hlasov slovenskej hudobnej histórie. Karol Duchoň je dodnes mnohými považovaný za najlepší hlas na Slovensku, hoci zomrel ako 35 ročný. Je nepochybné, že ak by sa dožil viac, dokázal by obohatiť hudobný svet ešte výraznejšie. Práve pri príležitosti jeho nedožitých 70. narodenín vzniká knižný projekt, ktorý sa zaraďuje medzi luxusné limitované knižné projekty. Tak ako už viacero kníh vypustených do predpredaja na portáli Luxusnakniznica.sk, aj tento je zberateľským kúskom. Obohateným o niekoľko zaujímavostí, ktoré potešia jednak zberateľov, ale tiež fanúšikov. 

zdroj: luxusnakniznica.sk

Platňa, poštové známky, či lístky na koncert

Hoci hlavný ťahák je 216 stranová kniha o Karolovi Duchoňovi, skôr než čitateľ nazrie do obsahu, medzi fotografie a tajomstvá spevákovho života, upútajú ho snímky kompletu. Kniha je len jednou z niekoľkých súčastí. Zaujme LP platňa, ktorá obsahuje na oboch stranách 7 skladieb. Medzi nimi si všímame, že chýbajú z najväčších hitov len V dolinách a Čardáš dvoch sŕdc. Súčasťou má byť aj aršík poštových známok Slovenskej pošty typu T2 v počte 8 kusov s kupónovou časťou s podobizňou Karola Duchoňa. Pre filatelistu a spevákovho fanúšika priam červík v hlave.

Posledný Bohém, Karol Duchoň

zdroj: luxusnakniznica.sk

Súčasťou kompletu je aj zľavový kupón na 50% zľavu pre záujemcov o lístky na hudobnú galashow venovanú práve Karolovi Duchoňovi 26. apríla 2020 v AXA aréne NTC v Bratislave. Hoci budú vouchre so zľavou na nákup lístkov súčasťou každej knihy, ich platnosť je len do 31. marca aj vzhľadom na blížiaci sa koncert a postupné zmeny cien lístkov.

Limitovaná, čiže zberateľská

Hoci o knihách ako o zberateľskom artikle niektorí umelci neradi hovoria, mnoho starých kúskov je veľmi cenných, kým pri nových knihách hovorí o hodnote obsah, vyhotovenie a náklad knihy. Kniha o Karolovi Duchoňovi, ktorej názov je Posledný bohém, má všetky tri body splnené. Obsah je venovaný jemu, jeho životu, tvorbe. Vyhotovenie nie je obvyklé, keďže kniha je ručne číslovaná, tlačená a šitá z kvalitných materiálov, taktiež uložená v ochrannej kazete. Do vyhotovenia pritom môžeme počítať aj niekoľko „bonusových“ prídavkov, ktoré tvoria spoločný komplet. Do tretice, aj samotný náklad knihy nie je veľký. Celkovo bude vyrobených len 400 kusov kníh.

Každá bude niesť svoje vlastné číslo a tým sa kniha ako číslovaná stáva zberateľsky atraktívna. O to viac, ak nesie dátum narodenia obdarovanej osoby, či číslo s osobitným významom. Predaj bol spustený 11. marca poobede. Informovaní boli o ňom všetci zákazníci, ktorí si zakúpili aj predošlé zaujímavé číslované knižné edície. Predaj je prístupný verejnosti s možnosťou výberu konkrétneho čísla výhradne len na www.luxusnakniznica.sk. Výrobu a predaj zabezpečuje vydavateľstvo IKAR, a.s.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.