ZN.SK
Elán kniha 2023

Ako vyzerá „lacnejšia“ kniha o skupine Elán v luxusnom vydaní?

Úspešná slovenská hudobná skupina Elán sa koncom roka 2023 objaví v unikátnej knihe v dvoch verziách. Drahšej a lacnejšej…

Hudobná skupina Elán je nepopierateľnou legendou. Skupina, ktorá bodovala v Československu a na Slovensku a v Českej republike boduje dodnes. Zo slávnej štvorice v týchto dňoch na podujatiach spojených s novou knihou chýba len Vašo Patejdl. No aj ten sa podieľal na výrobe unikátnej knihy, ktorá nedávno obletela slovenskými médiami, ako ultra drahá, avšak luxusná, limitovaná a preto zberateľská publikácia.

Elán kniha 2023

Kniha v limitovanom náklade vychádzajúca v českej aj slovenskej verzii sa totiž predáva za 1 400 EUR a vôbec nie je núdza o záujemcov. Najmä preto, že ide o špeciálny zberateľskú kúsok s číslovaním a niekoľkými bonusmi. V Čechách sa o predaj tejto drahšej knihy stará Rosier.cz, kým na Slovensku je to luxusnakniznica.sk. Zaujímavé je však vedieť, že obsah tejto knihy je možné vidieť aj v zmenšenej lacnejšej verzii. Stojí 79,90 EUR, je mimoriadne ťažká. Váži predsa len niečo viac ako 4 kilogramy a vyniká aj kvalitou lakovaného papiera. Nejde o tú medializovanú luxusnú knihu a predsa aj táto je sama o sebe luxusná. Nie tou cenou, ale materiálom a obsahom.

„Lacnejšia“ kniha Elán na vlastné oči

Na trhu sú tak dve. Drahšia určená nadšencom, investorom do umenia a tá lacnejšia, ktorá je prístupnejšia ostatným nadšencom skupiny Elán. Môžeme jej hovoriť lacnejšia, hoci naozaj nie je lacná. Oprávnene. Kniha Elán sa nedá listovať na počkanie a na stojáka v nejakej malej predajni. Potrebujete na ňu stôl. Je presne tou veľkou ťažkou obrazovou knihou, ktorú očakávate ako hlavnú definitívnu knihu o skupine. Chcete, aby ste inú knihu už nepotrebovali. V prípade záujmu dočítať sa niečo o histórií a živote jej členov viete, že môžete listovať práve tu.

Elán kniha 2023

Tieto očakávania kniha napĺňa. Autorka Marcela Titzlová ju pôvodne napísala v češtine a po preložení vychádzajú súčasne v českej aj slovenskej verzii v limitovanej edícií a na Slovensku aj v tejto zaujímavej lacnejšej. Na prvý pohľad zaujme lesklá obálka pripomínajúca leštený plechový vzhľad. Ide o tvrdú väzbu, ktorá v sebe ukrýva plne farebný lakovaný papier. Ten má v sebe vôňu trochu inej arómy s akou sa stretávame pri tak hrubých knihách. Ide predsa len o trochu rozdielny papier, stále vysoko kvalitný, pre nos nový.

Kniha obsahuje množstvo fotografií, ktoré sme dosiaľ nevideli. Určite je pre mnohých z nás veľkou osobnosťou Vašo Patejdl, ktorému je v knihe venovaný tiež značný priestor. Sám sa na knihe mal dokonca podieľať, takže jeho smrť musela nastať nečakane aj pre samotnú prípravu knihy. Je tam v podstate jedným z posledných diel, ktorým sa venoval. Kniha ponúkne prehľad koncertov, príbehov z mladosti, fotografie starých plagátov, aké dnes už neexistujú. Postupne počas rokov sa čitateľ dostáva do nedávnej histórie. Vždy pritom máme možnosť vidieť aj konkrétne albumy a podrobný pre jednotlivých skladieb na nich. Kniha v sebe zhŕňa v závislosti od jednotlivých rokov všetko to podstatné a zaujímavé. Je tak jasno, kedy ktorá skladba vznikla, ako a občas vidíme aj do zápiskov, ako skladby vznikali.

Drahší vianočný dar

Pri základnej malobchodnej cene 79,90 eur je kniha pomerne drahou. Pri pohľade na obsah a kvalitu knihy je však cena adekvátna. Zaujímavejšou sa stáva v prípade maloobchodného predaja v rôznych predajniach. Výhodne sa dá zakúpiť v známych predajniach kníh. Osobne sa dá obzrieť už v týchto dňoch v predajniach Panta Rhei. Je v ponuke siete Martinus. Online si ju môžete zakúpiť výhodne na BUX.SK

Vzhľadom na blížiace Vianoce to tak môže byť hlavný darček pre takého fanúšika, ktorý Elán veľmi dobre pozná a spieva si predovšetkým staršie skladby. Tie sú nezabudnuteľné a niektorými rádiami hrávané bez prestávky dodnes. Popularita skupiny Elán je nepopierateľná. Kniha tak bude pre verných fanúšikov veľkým darom. Zatieniť môže iné. Ale radšej sa presvedčte, či sa s podobným darčekom neponáhľa aj iná časť rodiny.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu