ZN.SK
Aqua Arena akvapark Šamorín

Vyskúšali sme šamorínsky aquapark a bazény Aqua Arena

Vedeli ste, že v Šamoríne majú akvapark? A nie tak obyčajný. Vybavený poriadnym bazénom pre medzinárodné súťaže, menším na bežné plávanie a aj toboganmi.

Užívať si na kúpalisku, v akvaparku, či niekde pri prírodnom jazere nie je doménou len teplých mesiacov. Neďaleko Bratislavy sme objavili miesto, kde si môžete užiť poriadne veľa vody pokojne celý rok. Náš redakčný test sa však konal práve počas pekelných horúčav, ktoré umožnili vnímať ponuku tohto zariadenia o niečo viac, než inokedy. Poriadne tobogany, šmykľavky pre deti, bazéniky pre deti, vodné trysky, teplé bazény a zábava pre deti. Aj o tom je toto miesto, a ešte stále som nespomenul dva plavecké bazény.

Aqua Arena akvapark Šamorín

Akvapark v Šamoríne
V Šamoríne východne od Bratislavy v rámci komplexu Elements Resort zameraného na dostihovú a parkúrovú jazdu, nájdete aj jeho rozľahlú časť venovanú čisto vode a vodným športom. Človek zostane až prekvapený, keď na toto miesto dorazí a sleduje čo všetko tu dokážete nájsť. To, že sa miesto venuje koňom v blízkosti Aqua Areny pripomína krásna veľká socha lesklého koňa. Vo vodnej časti sa viac s koňmi nestretnete. Za to s príjemnými ľuďmi a mladým personálom, na čo sme mali počas našej návštevy šťastie. S cenami porovnateľnými s inými akvaparkami má Aqua Arena niekoľko plusov a ja verím, že na žiadne z nich nezabudnem.

Kone, jazdectvo a profesionálne plávanie môžu mať jedno miesto spoločné. je ním práve toto. Aj keď je miesto výborným miestom pre rodiny s deťmi, treba mať na pamäti fakt, že sa tu občas môžu konať rôzne profesionálne podujatia. Sledujte preto oficiálne stránky a Facebook. Miesto sa priamo samé neprofiluje ako cieľ rodín s deťmi. Uviedli sme ho tak práve pre výbavu a bazéniky aj pre menších, no nie tých najmenších plavcov.

Kúpanie v šamorínskom aquaparku
Pred pár dňami som ani netušil, že v Šamoríne existuje plnohodnotný aquapark. Dnes plánujeme jeho ďalšiu návštevu na niektorý z voľnejších dní pokojne na celý deň. Vstupovať sa dá cez hlavný vchod cez hlavnú halu a šatne, alebo cez vedľajší vchod, cez ktorý sa môžete dostať k bočným skrinkám v dvoch samostatných blokoch. Prečo postavili aj bočný vchod pochopíte určite aj sami. Je totiž v tesnej blízkosti veľkého 50 metrového plaveckého bazéna a miestnej tribúny pre stovky návštevníkov. Plavecký bazén prevádzkovateľ nazýva aj olympijským, pretože spĺňa všetky kritériá, aby sa tu mohli konať pokojne aj letné olympijské hry. Teda aspoň ich plavecká časť v nejakej osekanej verzii. Veď kto to kedy videl, aby sa na Slovensku niekedy mohli konať letné olympijské hry. Práve dúfam, že za použitie slova „olympijské“ ma nebudú naháňať zo slovenskej organizácie.
Miesto je jedno z tých, pri ktorom sa dá hovoriť o cieľovej skupine najskôr zameranej na rodiny s deťmi, pre mladých a následne aj pre staršiu generáciu túžiacu po oddychu. Pohodovým miestom sa bazény stávajú podvečer a večer, prípadne skoro ráno. Rodiny s deťmi sú častými návštevníkmi počas dňa. Každá skupina si vie prísť na svoje, pretože areál je dostatočne veľký a rozdelený je na dve časti.

INDOOR
Vnútorná časť je spojená s hlavným vchodom a šatňami. Prechádza do veľkej krytej haly v ktorej sa nachádza vnútorný plavecký 25 metrový bazén s tribúnou, taktiež sieť pospájaných bazénov s divokou riekou a stredom, vodnými tryskami a detským bazénikom. Súčasťou sú aj dva tobogany, ktoré fungujú nepretržite. Našou smolou je vždy naraziť na akvapark s vypnutými alebo časovo obmedzenými toboganmi. Pri šamorínskom Aqua Arena sme za celý čas až do záverečnej nemali jediný problém s dostupnosťou toboganov. Ich spoje sú v poriadku, nebolia, aj keď pri žltom nižšom tobogane je možné cítiť na začiatku jeden menší skok. Oproti iným miestam majú tieto tobogany možnosť zvoliť si zvukové efekty počas jazdy. Aj keď priveľmi zážitku nepridajú a jazda je stále tá istá, každý si schválne vyberie nejaký ten zvuk, alebo sa snaží odšmýkať za zvukov všetkých vo výbere.

Aqua Arena Šamorín

OUTDOOR
Vonkajšia časť obsahuje dva väčšie tobogany a nižší širší tobogan, alebo skôr povedané fialovú detskú vodnú šmykľavku. Nachádza sa tu aj malý detský bazén a viacero miest na ležanie, sedenie a to aj v tieni. Do vonkajšej časti prechádza rozvetvený členitý bazén z vnútornej časti cez prechod. Bazén obsahuje horúcu vodu a vzhľadom na stavbu tohto miesta je už teraz jasné, že v rámci celoročnej prevádzky bude táto teplá voda lákadlom aj v zime. Vďaka prechodu von sa tak bude dať v zime prechádzať v teplej vode vonku na celkom veľkej ploche. V blízkosti bufetu v ktorom sa dá konzumovať pomocou náramkov, sa nachádza jedna vysunutá časť tohto bazéna a ďalšie menšie rameno prechádza aj hneď po pravej strane vyústenia vnútorného bazénu von. Tieto miesta poskytujú masážne prúdy a trysky.

Aqua Arena Šamorín

Pre skutočných plavcov je najväčším lákadlom veľký už spomenutý bazén s dvoma tribúnami. Počas bežnej prevádzky má niekoľko pruhov vyhradených len pre rýchlych plavcov a tak tu nájdu tréningové miesto hlavne tí, ktorí to s plávaním myslia vážne. Zaujímavosťou veľkého bazéna je aj výbava na hru vodné pólo. Ak prevádzku požiadate o rezerváciu ihriska a usporiadanie malého športového podujatia, nainštalujú vám bránky, línie a to všetko presne tak, ako si to vyžadujú medzinárodné predpisy.

Niekoľko postrehov

  • Miesto pôsobí naozaj príjemne. Najmä tým, že je všetko nové, nerozbité, hladké, čisté a udržiavané.
  • Práve takto čisté prostredie núti aj návštevníkov, aby sa správali inak. Menej fajčiarov strpčujúcich život ľuďom na okolí, žiadne odpadky hodené mimo kôš. Aspoň my sme mali šťastie na takýchto pár hodín poznatkov a zistení.
  • Voda čistá, zariadenie pekné. Vstup na vnútorné tobogany je riešený cez dve v sebe prechádzajúce schodiská, každé vedúce do iného toboganu. Je vyhotovené z tvrdého dreva, ktoré drevom aj vonia. Je to zvláštnosť, no udrie do očí a nosa.
  • Personál je pokojný neagresívny. Bežný pohľad na plavčíkov nazúrených pre behajúce deti a deti skákajúce všade možne sa nekonal. Namiesto toho sme opakovane videli príjemné vystupovanie plavčíčky voči deťom. Aj takým, ktoré si šmykľavku robili z miest na to vôbec nepoužiteľných.
  • Počas našej návštevy sme nepostretli žiadne nedostatky, ktoré by znepríjemnili pobyt a zážitok. Šli sme za oddychom, ale aj za tým pozrieť sa, či je pravdou to, čo tvrdia obrázky. Bežne si do akvaparkov neberieme fotoaparát a tak som až po napísaní článku požiadal zariadenie o pár fotografií, ktoré do článku pripájam dodatočne. Sú pravé. Môžete sa o tom presvedčiť osobne. Rozdielom je možno ak len veľkosť niektorých kríkov. podrástli pár centimetrov od tých na fotografiách.

Zaujímavosť:  akvapark využíva skutočnú termálnu vodu,ktorú donedávna využívalo len zariadenie na rehabilitáciu a liečbu infekčných a nádorových ochorení v Čilistove. Dnes je táto voda napojená aj do Aqua Arény, čo robí z toho miesta ešte zaujímavejšie.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu