Hotel Zochova Chata je výnimočný a aj vysvetlíme prečo - Zaujímavé novinky ZN.SK

Hotel Zochova Chata je výnimočný a aj vysvetlíme prečo

Vedieť porovnať služby na Slovensku a v blízkom okolí znamená vždy vedieť povedať, v čom je ktorý hotel lepší. Hotel Zochova Chata nemá vo svojom širšom okolí Modry veľa konkurencie a svojim spôsobom už len názov tohto zariadenia je tak známy, že pri niektorých ľuďoch môžete rovno očakávať, že nad iným hotelom v okolí ani nebudú uvažovať. Zariadenie je v prvom rade mimoriadne dobre architektonicky navrhnutá budova, využíva výrazne prírodné materiály a z vonku pôsobí prírodným dojmom, čo sa do daného prostredia aj mimoriadne hodí. V prípadoch, kedy vás čaká pobyt, či teambuilding s ubytovaním práve tu, nepočítajte s iným programom, nech potom neľutujete. Pôvodná Zochova chata, ktorá dnes tvorí časť zo súčasného hotela, bola postavená v roku 1933 a najväčšiu slávu zažila počas 60. a 70. rokov. Veľkej rekonštrukcie a prestavby sa chata dočkala v roku 2007.

Zochova chata

Z pohľadu organizátora podujatia

Najlepšia možnosť, ako spoznať pozadie hotela a zamestnancov je spoločne s nimi pripravovať podujatie, povedzme svadbu, či rodinnú oslavu. Prejavuje sa tak ochota zamestnancov, vidíte do zákulisa, celý ten backstage. Očakávate pod „kobercom“ prekvapenia a tie sa nekonajú. Ste čiastočne tým čo rozdáva príkazy a dokážete spozorovať, kde všade nachádzate pomoc. Hotel nemá problém s priestormi, disponuje spoločenskou sálou, reprezentatívnou halou, dostatkom parkovacích miest priamo v hoteli a aj pred ním a keď je potrebné a priestor voľný, dajú vám k dispozícií aj salónik. Mali sme šťastie na mimoriadnych ľudí a ochotný personál.

Z pohľadu ubytovaného hosťa

Pri ubytovaní si zapamätá azda každý hosť na čisté a útulné izby, ktoré aj v treskúcej zime pôsobia veľmi príjemne a teplo. Veľké okná izby presvetľujú a veľké veľmi pohodlné postele zas dovolia výdatný spánok. Reštaurácia zas výdatné raňajky. Socialistické gény ma vyzbrojili chuťovými pohárikmi aj na také niečo ako treska a keď má hotel na Slovensku mimo všetok ten pestrý výber jedál aj niečo také ako tresku, tak možno ani nebudete sami, čo budú z tohto javu uchvátení. Kuchyňa je v hoteli na veľmi dobrej úrovni aj po stránke obedov a večerí. V prípade skoršieho odchodu nemá hotel problém s prípravou skorších raňajok, ba dokonca sa vám venuje jeden z obsluhujúcich už takto skoro ráno. Someliér prítomný na večernom podujatí bol človek vyznajúci sa vo svojej práci a personál ochotný aj v prípade kuchyne.

Potešujúce je to, čo hotel ponúka vo svojom vnútri, stačí len zísť po schodoch alebo výťahom dole. Wellness a príjemný, trochu neobyčajný bazén s luxusným vzhľadom. O niečo ďalej pri bazéne nájdete veľkú vírivku s väčšou kapacitou bubliniek užívajúcich si klientov. Súčasťou sú aj iné zábavné možnosti. Ak máte šťastie sledovať aj ten výhľad a udržiavané okolie chaty, je to svojim spôsobom rozprávka. Náš prípad sa obmedzil na deň plný práce a jeden chladný zimný, hoci nezabudnuteľný, dlhý večer.

Prostredie

Hotel sa nachádza pri menej rušnej horskej asfaltovej ceste, oproti väčšiemu parkovisku a zastávke autobusu. Vyššie sa nachádza niekoľko lesných chodníkov a chatová oblasť, prípadne menšia reštaurácia. V lete tu nájdete sem tam aj srdečných ľudí, ktorí vás radi ponúknu vlastným gulášom. Takéto miesto skrátka na vás zanechá zaujímavé a príjemné dojmy. Aj preto možno tieto dojmy pôsobia tak pozitívne. Len už samotné okolie chaty je v tesnom okolí udržiavané, čiže len návšteva jeho okolia môže zanechať zaujímavé dojmy.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Wordpress stránky
Ako zrýchlite vašu WordPress stránku? Tipy a triky

Domov slečny peregrinovej
Premiéra filmu: Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Pannonhalma
Arciopátstvo Pannonhalm pri Gyori kráľovstvom levandule

Zavrieť