ZN.SK
Zochova chata

Hotel Zochova Chata je výnimočný a aj vysvetlíme prečo

Vedieť porovnať služby na Slovensku a v blízkom okolí znamená vždy vedieť povedať, v čom je ktorý hotel lepší. Hotel Zochova Chata nemá vo svojom širšom okolí Modry veľa konkurencie…

Vedieť porovnať služby na Slovensku a v blízkom okolí znamená vždy vedieť povedať, v čom je ktorý hotel lepší. Hotel Zochova Chata nemá vo svojom širšom okolí Modry veľa konkurencie a svojim spôsobom už len názov tohto zariadenia je tak známy, že pri niektorých ľuďoch môžete rovno očakávať, že nad iným hotelom v okolí ani nebudú uvažovať. Zariadenie je v prvom rade mimoriadne dobre architektonicky navrhnutá budova, využíva výrazne prírodné materiály a z vonku pôsobí prírodným dojmom, čo sa do daného prostredia aj mimoriadne hodí. V prípadoch, kedy vás čaká pobyt, či teambuilding s ubytovaním práve tu, nepočítajte s iným programom, nech potom neľutujete. Pôvodná Zochova chata, ktorá dnes tvorí časť zo súčasného hotela, bola postavená v roku 1933 a najväčšiu slávu zažila počas 60. a 70. rokov. Veľkej rekonštrukcie a prestavby sa chata dočkala v roku 2007.

Zochova chata

Z pohľadu organizátora podujatia

Najlepšia možnosť, ako spoznať pozadie hotela a zamestnancov je spoločne s nimi pripravovať podujatie, povedzme svadbu, či rodinnú oslavu. Prejavuje sa tak ochota zamestnancov, vidíte do zákulisa, celý ten backstage. Očakávate pod „kobercom“ prekvapenia a tie sa nekonajú. Ste čiastočne tým čo rozdáva príkazy a dokážete spozorovať, kde všade nachádzate pomoc. Hotel nemá problém s priestormi, disponuje spoločenskou sálou, reprezentatívnou halou, dostatkom parkovacích miest priamo v hoteli a aj pred ním a keď je potrebné a priestor voľný, dajú vám k dispozícií aj salónik. Mali sme šťastie na mimoriadnych ľudí a ochotný personál.

Z pohľadu ubytovaného hosťa

Pri ubytovaní si zapamätá azda každý hosť na čisté a útulné izby, ktoré aj v treskúcej zime pôsobia veľmi príjemne a teplo. Veľké okná izby presvetľujú a veľké veľmi pohodlné postele zas dovolia výdatný spánok. Reštaurácia zas výdatné raňajky. Socialistické gény ma vyzbrojili chuťovými pohárikmi aj na také niečo ako treska a keď má hotel na Slovensku mimo všetok ten pestrý výber jedál aj niečo také ako tresku, tak možno ani nebudete sami, čo budú z tohto javu uchvátení. Kuchyňa je v hoteli na veľmi dobrej úrovni aj po stránke obedov a večerí. V prípade skoršieho odchodu nemá hotel problém s prípravou skorších raňajok, ba dokonca sa vám venuje jeden z obsluhujúcich už takto skoro ráno. Someliér prítomný na večernom podujatí bol človek vyznajúci sa vo svojej práci a personál ochotný aj v prípade kuchyne.

Potešujúce je to, čo hotel ponúka vo svojom vnútri, stačí len zísť po schodoch alebo výťahom dole. Wellness a príjemný, trochu neobyčajný bazén s luxusným vzhľadom. O niečo ďalej pri bazéne nájdete veľkú vírivku s väčšou kapacitou bubliniek užívajúcich si klientov. Súčasťou sú aj iné zábavné možnosti. Ak máte šťastie sledovať aj ten výhľad a udržiavané okolie chaty, je to svojim spôsobom rozprávka. Náš prípad sa obmedzil na deň plný práce a jeden chladný zimný, hoci nezabudnuteľný, dlhý večer.

Prostredie

Hotel sa nachádza pri menej rušnej horskej asfaltovej ceste, oproti väčšiemu parkovisku a zastávke autobusu. Vyššie sa nachádza niekoľko lesných chodníkov a chatová oblasť, prípadne menšia reštaurácia. V lete tu nájdete sem tam aj srdečných ľudí, ktorí vás radi ponúknu vlastným gulášom. Takéto miesto skrátka na vás zanechá zaujímavé a príjemné dojmy. Aj preto možno tieto dojmy pôsobia tak pozitívne. Len už samotné okolie chaty je v tesnom okolí udržiavané, čiže len návšteva jeho okolia môže zanechať zaujímavé dojmy.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu