Harry Potter a prekliate dieťa už čoskoro v slovenčine - Zaujímavé novinky ZN.SK

Harry Potter a prekliate dieťa už čoskoro v slovenčine

Najočakávanejšia kniha tohto roka, ktorá dostáva tak výrazný mediálny priestor, za ktorý by museli iné knihy platiť majland, je najočakávanejšia nie len medzi čitateľmi, ale aj medzi kníhkupcami. Tak ako Harry Potter dostal k čítaniu mladých a najmä deti, najnovší Harry Potter môže prilákať opäť sviatočných čitateľov, no hlavne dnes už prevažne dospelých fanúšikov žijúcich priebežnes príbehmi Harryho Pottera.

Slovenská obálka z buxu

Keďže originálny ôsmy príbeh Harryho Pottera majú teraz aj zahraničné vydavateľstvá, po celom svete sa práve v týchto dňoch trápia prekladatelia a vytvárajú jazykové mutácie, aby si knihu mohli prečítať aj ďalší. Ako je to so slovenčinou?

V slovenčine ôsmy Harry Potter

Ôsmeho Harryho Pottera na Slovensku privítame vo vydavateľstve IKAR, a.s., kde vychádzali doteraz všetky diely pôvodnej série Harryho Pottera. Ôsmy príbeh je prepisom divadelnej hry, nie klasickým príbehom, na ktoré sú čitatelia zvyknutí. Od slovenskej verzie nás pritom delí len niečo viac ako mesiac. Známy je len termín, september 2016.

Scenár k divadelnej hre napísal Jack Thorn s Johnom Tiffanym podľa pôvodného príbehu J. K. Rowlingovej samozrejme s jej spoluprácou a hneď pri svojom uvedení 31. Augusta vyvolala svetové šialenstvo. Anglická verzia je dostupná aj na Slovensku.

  • Slovenskú knihu bude možné predpokladajme už čoskoro predobjednať na bux.sk
  • Prípadne bude v obchode dostupná aj anglická verzia už o pár dní cez bux.sk
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Panenka s jogurtom
Bravčová panenka s bielou špargľou a jogurtovou omáčkou s orechmi

Klaun šašo harlekýn
Panický strach a fóbia z klaunov sa volá kaulrofóbia

Parkuješ ako... odkazy vodičom
Odkazy na aute za zlé parkovanie môžu byť kreatívne

Zavrieť