ZN.SK
XINDL X terapie

Xindl X a singel z albumu Terapie má nový klip. Album pokrstí v apríli

Ondřej Ládek – spevák, pesničkár a skladateľ (známejší ako Xindl X), vydal v októbri minulého roka album Terapie, ktorý sa dočkal skvelých…

Ondřej Ládek – spevák, pesničkár a skladateľ (známejší ako Xindl X), vydal v októbri minulého roka album Terapie, ktorý sa dočkal skvelých ohlasov nielen od fanúšikov, ale aj od hudobných kritikov. Teraz vydáva originálny videoklip k rovnomennej pesničke a oznamuje nový termín presunutého koncertu.

XINDL X terapie

Doposiaľ najväčšiu show svojej kariéry predvedie už 5. apríla v pražskom O2 univerze. „Koncert sme pre pandémiu museli dvakrát preložiť, ale vyzerá to tak, že konečne bude! A bude aj so všetkými sľúbenými hosťami,“ oznamuje spevák. Videoklip mal oficiálnu premiéru 25. marca o 9:00 hod. na YouTube.

Terapie na Youtube

Minuloročný album tentokrát nebol o spoločenskom dianí, ako sme u speváka zvyknutí, ale viac o jeho vnútornom prežívaní. Výnimkou nie je ani pieseň „Terapie“. „Pieseň je o tom, že každý vie najlepšie, ako má žiť svoj život. Každý vie najlepšie, ako má urobiť v podstate čokoľvek a nebojí sa vám to povedať. A o tom, že aj napriek týmto radám býva dosť ťažké zostať sám sebou,“ približuje význam textu Ondřej.

Svojho vizuálu sa dočkalo už viacero piesní z tohto introspektívneho počinu. Naposledy sme mohli vidieť videoklip k silnej piesni „Lovec Perel“. „Terapie“ dostala animovaný klip, a to opäť z dielne dvorného výtvarníka a režiséra Ondřeja Pfeiffera. „Pracujeme spolu už od doby, kedy Xindl ešte nebol Xindl a málokto do mňa vidí ako on. A pretože je pre mňa táto pesnička dosť osobná, tak bolo jasné, že to nemôže robiť nikto iný. Je to náš dvanásty spoločný klip a ja som presvedčený, že je ten najlepší,“ vraví o režisérovi spevák.

Fanúšikovia tak môžu vo videoklipe vidieť Xindlovo alter ego, ktoré poznajú z obalu nového albumu. „Je to panáčik, ktorý má miesto hlavy jedno veľké vnímavé oko a žije vo svete ľudí, ktorí majú miesto hlavy len jedny veľké ukecané ústa,“ popisuje Ládek. O deji v klipe dodáva: „je to o jednom dni pána Očka a jeho každodennom boji s Povídalkami okolo neho. Taká ľahká autobiografická reportáž zo sveta introvertných ľudí.“

V apríli v pražskom O2 univerze

Podobné vizuály aj veľká hudobná show čaká fanúšikov už 5. apríla tohto roku, kedy sa Xindl X predvedie so svojou kapelou v pražskom O2 univerze, kde pokrstí album Terapie. Prídu aj viacerí hudobní hostia ako Pokáč, Tereza Mašková, Pavel Čadek, Mirka Miškechová alebo dokonca aj 60-členný zbor Marantha Gospel Choir. „Verím, že to bude zážitok nielen hudobný, ale aj vizuálny, opäť vďaka Ondrovi Pfeifferovi, ktorý ku všetkým piesňam pripravil špeciálne projekcie,“ uzatvára Ondřej Ládek.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu