ZN.SK
Rastlinné mlieka, madľové kokosové a iné

Mandľové, ovsené alebo kokosové: Všetko vedieť o rastlinných mliekach

Madľové, kokosové či ovsené. Sú nutnosťou pre vegánov aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu alebo alergiou na bielkoviny.

Mandľové, ovsené alebo kokosové mlieka sú trendovou záležitosťou aj vecou zdravého, či zdravotne nevyhnutného stravovania. Sú nutnosťou pre vegánov aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu alebo alergiou na bielkoviny. Vychutnať si ich ale môže úplne každý. Tri alternatívy rastlinných mliek práve dorazili do Costa Coffee. Ako si ale vybrať to vaše?

Rastlinné mlieka, madľové kokosové a iné

Mandľové mlieko

Je skvelou náhradou živočíšneho mlieka, ktoré obsahuje laktózu. Siahnuť po ňom môžu aj alergici na mliečnu bielkovinu, laktózu či vegáni. Chutnou voľbou je aj pre ľudí, ktorí si chcú udržať štíhlu líniu, pretože v ňom nie je pridaný cukor, čím si udržuje nízky glykemický index. Práve pomalé uvoľňovanie energie môže byť vhodnou voľbou aj pri cukrovke. Okrem toho, vďaka obsiahnutému vitamínu D, mandľové mlieko pôsobí prevenčne aj proti Alzheimerovej diagnóze, znižuje vysoký krvný tlak či blahodárne pôsobí na nechty, vlasy a pleť. Jeho jemnú chuť si môžete teraz vychutnať vo výbornej kombinácií s kávou v Costa Coffee.

Ovsené mlieko

V prípade, že hľadáte vhodnú alternatívu kravského mlieka, ovsené mu bude neutrálnou až jemne nasladlou chuťou najpodobnejšie. Vynikajúce spojenie tvorí aj s latté, ktoré si takto môžu dopriať aj ľudia s intoleranciou na laktózu a orechy. Mimo latté bude vaša šálka plná vitamínu D, vápnika no i betaglukánu, ktorý napomáha udržiavať zdravé hladiny cholesterolu.

Kokosové mlieko

Okúzli výraznejšou chuťou či hustotou, ktoré skvele ladia s kávou a tvoria neodolateľné krémové nápoje. Kyselina laurová, ktorú kokosové mlieko obsahuje, podporuje fungovanie imunitného systému a pôsobí protizápalovo. Rovnako dodáva aj energiu a množstvo vláknin, vďaka čomu si mlieko získalo veľkú obľubu u vegánov.

Viac na www.costa-coffee.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu