Štyri ročné obdobia pod pokrievkou, novinka na TV Paprika

Štyri ročné obdobia pod pokrievkou, novinka na TV Paprika

V Bratislave, 8. októbra 2020. Leto je už nenávratne preč. Ale nezúfajte, sychravé jesenné počasie je ideálne na experimenty v kuchyni. Zahrejte sa pri sporáku a nechajte celý domov rozplynúť najrôznejšími vôňami korenia a zeleniny. Jesenný čas môžete využiť na skúšanie nových receptov, ktoré sa vám budú hodiť celý rok. Inšpirovať sa môžete napríklad reláciou Štyri ročné obdobia so šéfkuchárom Jiřím Halamkom. Premiérovú časť sledujte už 12. októbra o 20:00 na TV Paprika.

TV Paprika a Jiří Halamka

V hlavnej úlohe zelenina

Bývalý bankový úradník Jiří Halamka sa po svojom víťazstve v súťaži MasterChef Česko 2016 začal svojmu celoživotnému koníčku – vareniu – venovať profesionálne. Založil cateringovú firmu a otvoril reštauráciu Na Palmovce v Hradci Králové. Teraz sa vracia na televízne obrazovky v kuchárskej relácii lokálnej produkcie TV Paprika Štyri ročné obdobia so šéfkuchárom.

V novej relácii vás Jiří Halamka naučí predovšetkým využívať čerstvé sezónne suroviny. Vaše domáce varenie tak bude vždy zaujímavé, pestré a hlavne zdravé. Ako už názov napovedá, relácia je rozdelená do štyroch tematických celkov podľa ročných období a v každej časti dostáva hlavnú úlohu zelenina typická pre danú sezónu. Tešiť sa tak môžete na jedlá z karfiolu, kapusty, koreňovej zeleniny, rebarbory, reďkoviek, lesných húb, alebo aj špenátu.

Ide to aj na sladko

Dáte kedykoľvek radšej prednosť dezertu pred kúskom zeleniny? To sa ale rozhodne nemusí vylučovať. Neveríte? Vyskúšajte Batatový cheesecake s mascarpone podľa Jiřího Halamku. Recept nájdete v tomto článku. Sledujte Štyri ročné obdobia so šéfkuchárom Jiřím Halamkom od 12. októbra o 20:00 na TV Paprika.

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc sústreďujúcich sa na strednú a východnú Európu. Súčasne je AMCNI – Central and Northern Europe portfólio ponúka televíznej stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy.  Je dostupný v celej rade platforiem vrátane HD služieb na vyžiadanie a verzie pre mobilné telefóny.

AMC Networks International (AMCNI) je globálna divízia AMC Networks a dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac než 140 krajinách a územiach v Afrike, Ázii, Európe a Latinskej Amerike. AMCNI zahŕňa ako globálne značky SundanceTV a MGM Channel, tak populárne kanály s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O spoločnosti AMC Networks:

Spoločnosť AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) sa už viac ako 30 rokov venuje produkcii kvalitných filmov a relácií, vlastní a prevádzkuje niekoľko populárnych a oceňovaných značiek v oblasti platenej káblovej televízie. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkujú relácie, ktoré sú výrazné, zaujímavé, kultúrne relevantné a oslovujúce divákov naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálnu divíziu, AMC Networks International. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.