ZN.SK
IKEA stravovanie

Recenzia: stravovanie v IKEA, zhoršujúce nápoje a hot-dog

Známa predajňa nábytku je tradične vo svojich prevádzkach spojená aj so stravovaním. Aj v iných krajinách to nie je len párok v rožku a stánky s rýchlym jedlom…

Známa predajňa nábytku je tradične vo svojich prevádzkach spojená aj so stravovaním. Aj v iných krajinách to nie je len párok v rožku a stánky s rýchlym jedlom, ale súčasťou je reštaurácia na spôsob závodného stravovania s táckami s cenou vypočítanou podľa toho, čo sa nachádza na tanieri. Kým tá väčšia reštauračná gastronómia si zachováva svoje kvality aj chuť, s menšou gastronómiou a nápojmi to už také ružové nie je. Poteší rezeň a jeho veľkosť, chuť mäsových guličiek, ktoré sú zrejme naozaj z čistého mäsa, ponuka dezertov a šalátov, no zarazí, keď pri každej jednej návšteve dostanete o niečo menej a menej a ešte pri pokladni o tom neviete vôbec nič. Po nedávnej návšteve budeme pripravení na to, že sa oplatí najskôr pozrieť aj do priestoru a na stoly iných hostí a vyhneme sa prekvapeniam.

Nápoje

Problém je v nápojoch. Nazývajú sa bezodné, pretože si môžete načerpať koľko len chcete. Je zima, mrazy, sem tam sneh. Angíny a chrípky je viac ako šťastných ľudí medzi nami a to jediné, čo dnes dokážete načerpať, je rozšírená ponuka sýtených cukrových nápojov s bublinkami vychladenými tak, že stačí jediný pohár na zhoršenie bolestí hrdla. Pred viac ako rokom bol výnimočný grepový a pomarančový džús. Dužina a chuť skutočného ovocia v tekutom stave bola dôvodom, prečo sme sa v reštaurácii opakovane zastavili. Všetko zmenilo zrušenie džúsov a nahradenie akýmisi sirupmi, či ľadovým čajom. Granulovaný čaj zmiešaný s vodou sa však nemohol vyrovnať pôvodným džúsom. Lenže teraz sme si všimli ešte jednu zásadnú zmenu. V ponuke nápojov už tentoraz nie je ani ľadový čaj s inou sirupovou vodou, ale už len bublinkové ľadovo vychladené nápoje. Situácia sa zmenila v priebehu týždňa. Potrebu chladiť, aby vydržali, človek dokáže pochopiť. Vyradiť všetko, čo malo úspech doteraz, už menej. Namiesto píp, ktoré umožňovali načerpať si niektoré zo zrušených nápojov, nie je žiadna ceduľka. Skrátka pipy sú celkom preč a priestor je „zablindovaný“ vekom. Pár dňová záležitosť nie je oznámená ospravedlnením, či alternatívou. Nebolo tak ľúto len nám, že sa dejú takto zásadné zmeny v nápojoch bez akéhokoľvek upozornenia. Kým uvedenie nového nápoja s väčším významom by si zaslúžilo aspoň tlačovú správu, či zmienku na Facebooku, ich zrušenie už promované nie je nijak.

IKEA stravovanie

Hot-Dog

Párok v rožku bol svojho času chutnou záležitosťou a oplatilo sa chodiť do nákupného domu s nábytkom len kvôli tomu. S párkom sa dá kúpiť dlhodobo s preukázaním sa kartou IKEA Family výhodnejšie druhý párok v rožku aj s bezodným kelímkom, rovnakým nápojom ako v reštaurácii. Lenže ani tu si nenačerpáte iný nápoj, len tie bublinkové vychladené. V zúfalstve boľavého hrdla pomôže sladená limonáda s bublinkami doplnená horúcou vodou z kávovaru. Najväčším šokom však bude neprehliadnuteľne scvrkajúce sa pečivo prikladané k párku. Pamätáme si mnohí z minulosti prečnievajúci párok z rožku, že pečivo skrátka nemalo tú správnu dĺžku a minimálne dva krát tak jete suchý párok a v strede odhryzovania máte aj pečivo. To, čo sa v IKEA rýchlom stánku podáva dnes, je malá groteska. Až čakáte skrytú kameru, ktorá sleduje vaše reakcie. Pečivo tak drobné, že len tak tak prečnieva veľkosť kreditnej karty. Je tvrdšie, z bielej múky, síce chrumkavé, no chuťovo pripomína menej kvalitné pečivá z cesta bez kvásku. Párok má konzistenciu dostačujúcu, nebyť jeho obalu, ktorý je ťažké požuť a tak je nutné sa najskôr pohrať s očistením párku, alebo ako v našom prípade, to celkom vzdať a darovať celé toto prekvapenie nemenovaným vonku.

Kým väčšia gastronómia spojená s hlavným chodom a polievkami svoje kvality naďalej má, teší aj ponuka čaju alebo kávy zadarmo. Ako teplý nápoj kompenzuje čoraz ďalej rušené nápoje. V priebehu roka zanikol grepový a pomarančový džús, nahradený dvoma sladenými nápojmi bez bubliniek. V priebehu posledných dní zanikli aj tie. Bezodný kelímok tak zostáva len pre tých, ktorí holdujú sladeným menej ovocným nápojom a bublinkám. Hot-Dog v rýchlom stánku je zas pre tých, ktorí nepoznajú pôvodnú veľkosť, alebo pre tých, čo majú vo vrecku vlastné pečivo a odbalia si párok pred použitím omáčok.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu