ZN.SK
žena obeť násilia

Mladú Dánku chcel znásilniť, ale ona čelí absurdnej pokute

Dánsku verejnosť pobúril čerstvý prípad pokusu o znásilnenie neznámym útočníkom, ktorého obeťou mala byť 17 ročná dievčina. K znásilneniu nakoniec nedošlo…

Dánsku verejnosť pobúril čerstvý prípad pokusu o znásilnenie neznámym útočníkom, ktorého obeťou mala byť 17 ročná dievčina. Znásilniť sa mu ju nakoniec nepodarilo. Keď si násilník stiahol nohavice a snažil sa ju vyzliecť a znásilniť, do očí mu nastriekala korenený sprej. Útočník stihol ujsť, no mladá žena má väčší problém ako on sám.

žena obeť násilia, pokus znásilniť

Obeť chcel znásilniť. Ona má väčší problém ako útočník

Použila sprej, ktorý je v krajine zakázané nosiť a používať. V záujme zachrániť sa, svoje zdravie a možno aj mnoho niečo iné ako len vlastné zdravie použila ochrannú pomôcku na svoju ochranu v rozpore so zákonom. Ten je nadradenejší než česť, zdravie a spomínané hodnoty jednotlivca. Podľa zahraničných médií mladá žena bude naozaj čeliť pokute, ktorá bude vo výške 500 dánskych korún. O prípadnom odpustení pokuty sa informácie neobjavujú. Určite však dokázala a ukázala dánskym úradom, na čo sa taký sprej používa.

Prípad sa odohral v dánskom meste Sønderborg, ktoré je teraz dejiskom viacerých nepríjemných skúseností žien zo strany žiadateľov o azyl. Stúpa agresivita prisťahovalcov, aj rôzne prípady obťažovania. Útočník z miesta činu ušiel a nie je jednoznačne potvrdené to, že patril medzi utečencov.Vo všeobecnosti je spoločensky neprípustné informovať o kriminalite prisťahovalcov, respektíve odlišovať ju od kriminality miestnych, hoci odlišuje sa inou mierou agresivity a hromadného útoku s často s vynútením sexuálneho styku. Pohľad na možné obete, dopad takéhoto činu na ich psychiku, spoločenské postavenie, ohrozenie nie len zdravia, ale aj života, akoby bol vedľajší.

Dánsko je jednou z krajín tzv. „západnej Európy“ ktoré je považované za benevolentné k prisťahovalcom a je tak aj pre svoj sociálny program jednou z krajín, ktoré sú lákavým cieľom. Miernou komplikáciou je len reč, hoci obyvatelia krajiny majú veľmi dobrú znalosť anglického jazyka. Zaujímavé je aj hlavné mesto Kodaň, známe ako mesto Malej morskej víly, či mesto Hansa Christiana Andersena. Aj dánska metropola má problémy s kriminalitou.

Jeden z mnohých zdrojov: thelocal.dk, foto: ilustračné

Mohlo by zaujímať tiež:

Zuzka

Príležitostná autorka článkov a rozhovorov na ZN.SK

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu