Mladú Dánku chcel znásilniť, ale ona čelí absurdnej pokute - ZN.SK

Mladú Dánku chcel znásilniť, ale ona čelí absurdnej pokute

Dánsku verejnosť pobúril čerstvý prípad pokusu o znásilnenie neznámym útočníkom, ktorého obeťou mala byť 17 ročná dievčina. K znásilneniu nakoniec nedošlo. Keď si násilník stiahol nohavice a snažil sa ju vyzliecť a znásilniť, do očí mu nastriekala korenený sprej. Útočník stihol ujsť, no mladá žena má väčší problém ako on sám.

žena obeť násilia

Obeť má väčší problém ako útočník

Použila sprej, ktorý je v krajine zakázané nosiť a používať. V záujme zachrániť sa, svoje zdravie a možno aj mnoho ďalších ľudských hodnôt použila ochrannú pomôcku na svoju ochranu v rozpore so zákonom, ktorý je nadradenejší než česť a spomínané hodnoty jednotlivca. Podľa zahraničných médií mladá žena bude naozaj čeliť pokute, ktorá bude vo výške 500 dánskych korún. O prípadnom odpustení pokuty sa informácie neobjavujú. Určite však dokázala a ukázala dánskym úradom, na čo sa taký sprej používa.

Prípad sa odohral v meste Sønderborg, ktoré je teraz dejiskom viacerých nepríjemných skúseností žien zo strany žiadateľov o azyl. Stúpa agresivita prisťahovalcov, aj rôzne prípady obťažovania. Útočník z miesta činu ušiel a nie je jednoznačne potvrdené to, že patril medzi utečencov.
Jeden z mnohých zdrojov: thelocal.dk, foto: ilustračné

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Falošné majáky na D1
Na diaľnici D1 si v zápche urobili policajné majáky cez Appku na mobile

Liek a bolesti brucha, ochorenie, trávenie
Pruh: odborne hernia – brušná prietrž, jej príznaky a liečba

Bratislavský hrad
Pressburg, Prešporok či Pozsony… Kedy vznikol názov Bratislava a prečo?

Zavrieť