Mladú Dánku chcel znásilniť, ale ona čelí absurdnej pokute - Zaujímavé novinky ZN.SK

Mladú Dánku chcel znásilniť, ale ona čelí absurdnej pokute

Dánsku verejnosť pobúril čerstvý prípad pokusu o znásilnenie neznámym útočníkom, ktorého obeťou mala byť 17 ročná dievčina. K znásilneniu nakoniec nedošlo. Keď si násilník stiahol nohavice a snažil sa ju vyzliecť a znásilniť, do očí mu nastriekala korenený sprej. Útočník stihol ujsť, no mladá žena má väčší problém ako on sám.

žena obeť násilia

Obeť má väčší problém ako útočník

Použila sprej, ktorý je v krajine zakázané nosiť a používať. V záujme zachrániť sa, svoje zdravie a možno aj mnoho ďalších ľudských hodnôt použila ochrannú pomôcku na svoju ochranu v rozpore so zákonom, ktorý je nadradenejší než česť a spomínané hodnoty jednotlivca. Podľa zahraničných médií mladá žena bude naozaj čeliť pokute, ktorá bude vo výške 500 dánskych korún. O prípadnom odpustení pokuty sa informácie neobjavujú. Určite však dokázala a ukázala dánskym úradom, na čo sa taký sprej používa.

Prípad sa odohral v meste Sønderborg, ktoré je teraz dejiskom viacerých nepríjemných skúseností žien zo strany žiadateľov o azyl. Stúpa agresivita prisťahovalcov, aj rôzne prípady obťažovania. Útočník z miesta činu ušiel a nie je jednoznačne potvrdené to, že patril medzi utečencov.
Jeden z mnohých zdrojov: thelocal.dk, foto: ilustračné

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
panák, hra na chodníku
Detské pouličné hry, na ktoré sa už (takmer) zabudlo

Zapálili sme onen svet
Zapálili sme onen svet, recenzia slovenského knižného psychotrileru

Solárny systém a vesmírna konjunkcia
8. septembra 2040 nastane úžasná vesmírna konjunkcia planét

Zavrieť