ZN.SK
Youtube vkladanie videa

Ako pridať Youtube video do článku na blogu či stránke

Youtube je zaujímavý nástroj. Ak si chcete svoj článok, alebo produktové stránky obohatiť videom, je dobré vedieť, ako si pridať video z youtube do kódu webu.

Youtube je zaujímavý nástroj. V roku 2007 sa v plnej sile začal presadzovať aj na slovenských stránkach a aj na jednom z našich projektov je dodnes zavesené fungujúce video z decembra spomínaného roku. Portál umožnil obohatiť stránky a články o materiály, ktoré sa inak komplikovane načítali priamo z daného umiestnenia. Kým kedysi bolo potrebné prehliadač vybaviť pluginmi, dnes je štandardnou súčasťou fungovania na webe programová výbava a schopnosti videá prehrávať a bez problémov spúšťať. Nepochybne k tomu dopomohol aj rýchlejší internet.

Youtube video na vylepšenie článku

V posledných rokoch však pribudlo aj realizácie chtivých ľudí, blogerov a stránok. Ako vlastne pridať youtube video na svoje stránky? Aby ste neurobili zbytočné chyby, alebo považujete vkladanie videa za veľmi komplikované, možno prišiel čas naučiť sa, aké jednoduché môže spestrenie článku byť.

Youtube vkladanie videa

Návod: Ako na to?

  1. v prvom rade nájdite v slovenskom rozhraní portálu názov zverejňovateľa videa a tlačidlo ZDIEĽAŤ.
  2. ponuka zdieľania prinesie aj voľbu VLOŽIŤ, ktorá obsahuje jednoduchý skrátený obsah na šikovne zvolenej belgickej doméne. Tento skrátený odkaz použijete napríklad na Twitteri alebo Facebooku, nie však na vloženie do webu. Po kliknutí na VLOŽIŤ sa zobrazí kód. Tento kód môžete vložiť do svojej stránky. Štandardne sa zobrazí s hodnotou WIDTH=“560“ čo znamená, že šírka videa bude 560 pixelov.
  3. ak požadujete pre svoje stránky inú šírku videa, pod týmto kódom sa nachádza voľba ZOBRAZIŤ VIAC. Do roletovej ponuky veľkosti okna zadajte vlastnú veľkosť a prvú hodnotu zadajte takú, akú potrebujete v pixeloch. Kľúčová je šírka. Výška sa nastaví automaticky.

Význam videa pre článok

Článok s videom je fajn. Najmä ak je samotný článok práve o obsahu na videu, alebo sa konkrétny dej priamo týka textu. Veľmi zlá kombinácia je používať ho ako samostatný obsah bez sprievodného textu. Pre vyhľadávače a ľudí je vždy podstatný obsah textový, ktorý je načítateľný. Video ako jediný obsah článku si môžu dovoliť len portály, ktoré sa špecializujú len na interaktívny zvukovo-obrazový obsah a celú propagáciu takéhoto príspevku riešia cez grafiku alebo sociálne siete. Zavesiť na svoje stránky alebo blog len samostatný kód z Youtube neznamená žiadne lepšie pozície, ani prilákanie ľudí, pretože takýto kód neobsahuje nič, čo ostatným napovie, že to nájdu práve u vás.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu