ZN.SK
Godzilla a King Kong 2

Najočakávanejšie filmy roka 2021 aj odkladané premiéry. Ktoré to sú?

Pandémia nás v roku 2020 zasiahla aj v oblasti očakávaných filmových premiér, ktoré sa museli odložiť, ako napr. „No Time to Die“ alebo…

Pandémia nás v roku 2020 zasiahla aj v oblasti očakávaných filmových premiér, ktoré sa museli odložiť, ako napr. „No Time to Die“ alebo „Black Widow“. Rok 2021 bude pre všetkých milovníkov filmov priam darčekom. Veľké množstvo ľudí očakáva otvorenie filmových sál, ktoré ponúknu tie najpútavejšie filmy.

Coming 2 America (5. marec)

Eddie Murphy je späť ako princ Akeem v tomto dlho očakávanom pokračovaní filmu z roku 1988. Princ Akeem, ktorý bude režírovať Craig Brewer zo scenára Kene Barrisa, Barryho W. Blausteina a Davida Sheffielda, sa stane kráľom Zamudy keď zistí, že má syna v Amerike (Jermaine Fowler). Samozrejme, k tomuto filmu patria veselé a zábavné scénky. Pre divákov môže byť návrat vzrušujúci z rôznych hľadísk.

Znamená to, že pokračovanie bude vychádzať z pôvodného tónu a postáv originálov, ale v prevažne novom prostredí s veľkým potenciálom pre skvelú originálnu komédiu a zábavnú novú dynamiku postáv. Ako vieme, niektoré komediálne pokračovania často zaostávajú, pretože namiesto vytvárania originálneho textu a scén sa opakujú rovnaké vtipy a okolnosti, vďaka ktorým boli úspešní ich predchodcovia. Dúfajme, že prechod z primárne amerického prostredia do Zamundy pomôže Coming 2 America sa tomu vyhnúť a film nám prinesie plnú dávku humoru a zapamätateľných scén.

 

No Time to Die (8. október)

25. film Jamesa Bonda, v ktorom účinkuje Daniel Craig, je pravdepodobne jeho posledným ako ikonický špión. Craig v novembri potvrdil, že „No Time to Die“ bude skutočne jeho posledným výletom ako agent 007. Je pravda, že o tomto ľudia špekulujú od vydania filmu Skyfall, ktorý Craigovi pripadal ako „posledný film“, avšak potom pokračoval v hraní postavy v ďalších dvoch filmoch. Vo filme Bond odchádza na Jamajku, keď o pomoc prišiel starý priateľ Felix Leiter (Jeffrey Wright). Misia 007 na záchranu uneseného vedca ho postavila na kolízny kurz so Safinom (Rami Malek), tajomným maskovaným darebákom vyzbrojeným nebezpečnou technológiou.

Black Widow (29. apríla)

Fanúšikovia Marvelu sa dočkali, Scarlett Johansson konečne získava samostatný film Black Widow. Je to dlho očakávaný film, v ktorom si zahrali aj David Harbour, Florence Pugh a O-T Fagbenle, odohráva sa medzi filmami „Captain America: Civil War“„Avengers: Infinity War“. Vo filme uvidíme Natašu Romanoffovú na úteku a prinútenú postaviť sa svojej minulosti špiónky dávno predtým, ako sa stala známou Avengerkou. Film by nám mal priblížiť detaily o jej živote. Natasha uskutoční návrat do Ruska, kde ma svoj tím okrem Avengerov. Tiež by sa mala vo filme objaviť rozlúčka s touto postavou, keďže sa nedočkala poriadneho pohrebu vo filme Endgame.

Godzilla vs. Kong (26. marec)

Hlavné postavy stvárnia Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown a Brian Tyree Henry. Režíroval Adam Wingard (Blair Witch). Trailer odhalí, čo sa vo filme stane, vrátane informácií o Kongovi a jeho ochrancoch, ktorí sa snažia pomôcť Kongovi nájsť jeho skutočný domov. Kong sa skamaráti s sirotským dieťaťom menom Jia, ktoré ako jediné s ním dokáže skutočne komunikovať.

Dokonca je pre neho niečo ako bábika. Ale ich pátranie sa skomplikuje, keď sa skrížia s kráľom nahnevaných filmových príšer: Godzillou. Godzilla zjavne niečo provokuje, aby ublížila ľuďom a zbúrala mestá. V prívese začnú tieto dve príšery bojovať, keď Kong prinesie zlý pravý hák. Boj vyzerá úžasne hneď na začiatku. Godzilla by mala vo filme súboj prehrať, Kong spolu so ženou sa proti nemu postavia.

Cruella (26. mája)

Naštvaná proti punkovým a módnym scénam 70. rokov v Londýne, predstaví Disney v živých akciách Emmu Stone ako mladšiu Cruellu de Vil, ikonického záporáka zo 101 „dalmatíncov“ z roku 1961. Zahrajú si tiež Emma Thompson, Joel Fry Paul, Walter Hauser a Mark Strong.

Jedného dňa si Estella obľúbila módu a pritiahla pozornosť barónky von Hellman (Emma Thompson), módnej legendy, ktorá je elegantná a desivá. Ich spoločný vzťah rozbehol priebeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estella objaví svoju zlú stránku a stane sa z nej drsná, módna a pomstychtivá Cruella.

Fast and Furious 9 (27. máj)

S prvým trailerom prišla oficiálna veta deviateho filmu, ktorá znie: „Dom Toretto vedie pokojný život mimo sieť s Letty a jeho synom, malým Brianom, ale vedia, že nebezpečenstvo vždy číha len za ich mierovým horizontom“. Tento krát táto hrozba prinúti Doma postaviť sa proti hriechom svojej minulosti, ak chce zachrániť tých, ktorých má najradšej.“ Jeho posádka sa spojila, aby zastavila svetoborný dej vedený najšikovnejším atentátnikom a vysokovýkonným vodičom, s ktorým sa už niekedy stretli: mužom, ktorý je tiež náhodou opusteným Domovým bratom Jakobom. “

Venom: Let There Be Carnage (24. jún)

Srdcom Venoma bol vždy vzťah medzi Eddiem a Venomom. Tieto dve postavy, tieto dve strany, ktoré museli prísť na to, ako spolu žiť, a ktoré boli spolu lepšie alebo úspešnejšie. Už na konci prvej časti sme vedeli, že bude pokračovanie. Bol nám predstavený Cletus Kasady, sériový vrah. V poslednej scéne sme ho videli v klietke, kde ho Eddie navštívil. Očakávame teda, že Cletus si zmeria sily s Eddiem. Hlavnú postavu si zahral herec Tom Hardy, ktorý svoju rolu zvládol bravúrne.

Top Gun: Mawerick (1. júl)

Po absolvovaní rokov služby jedného z najlepších letcov námorníctva sa Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) vracia po 35 rokoch po pôvodnom trháku, aby konfrontoval svoju minulosť s výcvikom novej skupiny absolventov pre život ohrozujúcu misiu. V akčnom filme režiséra Josepha Kosinksiho si zahrali Jennifer Connelly, Jean Louisa Kelly, Val Kilmer a Miles Teller. „Pete„ Maverick “Mitchell posúva obálku ako odvážny skúšobný pilot a vyhýba sa pokroku v hodnosti, ktorý by ho uzemnil.

„Keď sa Maverick stretne s výcvikom oddielu absolventov Top Gunu na špecializovanú misiu, akú nikdy žiadny živý pilot nevidel, stretne poručíka Bradleyho Bradshawa, syna Maverickovho zosnulého priateľa a referenta radarového odpočúvania por. Nick Bradshaw. „Maverick“ je konfrontovaný s neistou budúcnosťou a konfrontovaný s duchmi svojej minulosti. Je vtiahnutý do konfrontácie s vlastnými najhlbšími obavami, ktoré vyvrcholia misiou, ktorá si vyžaduje najvyššiu obeť od tých, ktorí budú vybraní k letu.

Pripravila Dominika Budová

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu