ZN.SK
Social media a RSS

Kde pridať svoje RSS? Agregátor správ cez RSS zvýši čítanosť

Máte na svojich stránkach RSS zdroj a neviete, k čomu slúži? Ak ho nepridávate priamo do čítačky, skúste ho šíriť medzi ľuďmi napríklad agregátorom.

Hoci nemožno hovoriť o veľkých obratoch v číslach, určitú návštevnosť naozaj dokáže priniesť kvalitný RSS agregátor. Služba, ktorej primárna úloha je zhromažďovať informácie a odkazy na viaceré médiá súčasne, má v skutočnosti za úlohu sústreďovať čo najviac obsahu, prilákať pozornosť náhodných pocestných, tvoriť impresie pre reklamy, no hlavne byť akýmsi sprostredkovateľom návštevníka na vaše stránky. Primárne slúži na odovzdávanie informácií o novinkách u vás ďalším technológiám, napríklad čítačkám v prehliadači, v mobile a podobne.

Social media a RSS

Týmto slovom je známy aj slávny denník z citovania exprezidenta Gašparoviča. No kým ten neexistuje, takzvané feedy sú azda na každom poriadnom webe. Majitelia takýchto webov vedia, že niekedy k návštevnosti a povedomiu o stránkach postačí aj kvalitný obsah, dobré umiestnenia vo vyhľadávačoch a správne rozmiestnenie odkazov na svoje xml článkové feedy. Neraz stačí na stránkach pohľadať odkaz na ikonku oranžovej farby pripomínajúcu ikonu WI-FI, alebo skúsiť za adresu stránok vložiť „feed/“ alebo „rss/“.

Ak disponujete naozaj dobrými stránkami, ktoré majú dobrý obsah, možno využijete nasledovný zoznam miest, kde sa dá odkaz pridať:

Slovenské RSS agregátory:

České agregátory:

RSS je však pomaly na ústupe. Môžu za to moderné smartfóny a mnohé aplikácie, ako aj nové trendy, priame prihlásenie k odberu noviniek a preplnený trh. Agregátory mali význam pre Google, ako aj pre tých, čo sledovali nové trendy. Dnes k tomu slúžia aj služby ako Google Alerts a rôzne podobné alternatívy. Zaujímavé môžu byť aj SEO tipy pre autorov obsahu a správcov magazínov. Kníh je veľa, zaujímavou môže byť táto.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu