Kde pridať svoje RSS? Agregátor správ cez RSS zvýši čítanosť

Kde pridať svoje RSS? Agregátor správ cez RSS zvýši čítanosť

Hoci nemožno hovoriť o veľkých obratoch v číslach, určitú návštevnosť naozaj dokáže priniesť kvalitný RSS agregátor. Služba, ktorej primárna úloha je zhromažďovať informácie a odkazy na viaceré médiá súčasne, má v skutočnosti za úlohu sústreďovať čo najviac obsahu, prilákať pozornosť náhodných pocestných, tvoriť impresie pre reklamy, no hlavne byť akýmsi sprostredkovateľom návštevníka na vaše stránky. Primárne slúži na odovzdávanie informácií o novinkách u vás ďalším technológiám, napríklad čítačkám v prehliadači, v mobile a podobne.

Social media a RSS

RSS je aj slávny denník z citovania exprezidenta Gašparoviča. No kým ten neexistuje, takzvané feedy sú azda na každom poriadnom webe. Majitelia takýchto webov vedia, že niekedy k návštevnosti a povedomiu o stránkach postačí aj kvalitný obsah, dobré umiestnenia vo vyhľadávačoch a správne rozmiestnenie odkazov na svoje xml článkové feedy. Neraz stačí na stránkach pohľadať odkaz na ikonku oranžovej farby pripomínajúcu ikonu WI-FI, alebo skúsiť za adresu stránok vložiť “feed/” alebo “rss/”.

Ak disponujete naozaj dobrými stránkami, ktoré majú dobrý obsah, možno využijete nasledovný zoznam miest, kde sa dá odkaz pridať:

Slovenské RSS agregátory:

České RSS agregátory:


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
žralok je ryba
Selachofóbia: strach zo žralokov a ich čeľustí aj u suchozemcov

Zaujímavosti a tajomstvá kníh: séria Temní anjeli (Emily D. Beňová)

Červený Kameň v noci
Barón Pálfi – Nočné prehliadky na hrade Červený Kameň

Zavrieť