ZN.SK
payton manning

Najdrahšie kartičky športovcov na aBay nesú meno Peyton Manning

Peyton Manning sa narodil v roku 1976. Jeho futbalové začiatky začali na univerzite v Tennessee. Je presne príkladom toho, čo vidíme…

Zbieranie športových kartičiek v USA má oveľa silnejšiu tradíciu, než u nás. Spoločnosti ako TOPPS alebo PANINI sú svetovo známe. Kým u nás boli svojho času známe nálepkové albumy hokejistov a futbalistov,  v USA týmto koníčkom žijú najmä v súvislosti s americkým baseballom a americkým futbalom. Na predajnom mieste akým je eBay sa toho premelie naozaj veľa. Taktiež je tam veľa zberateľov.

payton manning

foto: Payton Maning v rebríčku najdrahších kartičiek vedie. Hoci nehrá, ešte žije. Rebríček trochu narušujú basketbalisti Luka Dončič a Zion Williamson.

Kartička so začínajúcim futbalistom Lionellom Messim sa tam šplhá na pol milióna dolárov, rovnako ako kartička mladého tmavého mračiaceho sa Ronalda v jeho začiatkoch. Za pol milióna dolárov by sme si vedeli predstaviť slušný dom. Zahanbiť sa ale nemusia ani hokejisti. Wayne Gretzky ešte v začiatkoch v Edmonton Oilers má svoju kartičku s cenovou takmer pol milióna dolárov. Poštovné je takmer 5000 dolárov, čo sa viac oplatí kúpiť letenky a vyraziť do Portlandu v štáte Oregon po ňu osobne.

Wayne Gretzky kartička pol mega

Za necelý milión si už prikúpite aj pristávaciu dráhu, vlastnú Cessnu aj súkromného pilota. Najdrahšie kartičky nie sú venované klasickému „soccer“ futbalistovi, ale slávnemu hráčovi amerického futbalu, Peytonovi Manningovi.

Peyton je stále živý a neho kartičky sú takmer za milión

Nie je celkom s istotou možné povedať, či predajca kartičky za 899 999 dolárov s podpisom, či bez podpisu samotného Manninga myslí cenu vážne. Či len nepúta pozornosť a láka na niečo iné, alebo svoj predaj myslí vážne len v prípade záujemcu o takúto sumu. Poznáme príbehy o prachatých šialencov, ktorí vyrazia na internet a kúpia si niečo extrémne drahé. Je celkom možné, že vlastníci týchto kartičiek čakajú práve na nich. Na druhej strane, zberateľská vášeň je niečo mimoriadne a ľudia v zápale posledného dieliku v celej sérii, celého mužstva, či celej súťaže siahnu aj po tých drahších kúskoch.

Kto je Peyton Manning

Peyton Manning sa narodil v roku 1976. Jeho futbalové začiatky začali na univerzite v Tennessee. Je presne príkladom toho, čo vidíme v amerických filmoch univerzitných tímov – talenty, ktoré sa prejavia na škole, môžu dostať zaujímavé ponuky v profesionálnej lige. Známy je ako profesionálny hráč amerického futbalu v národnej lige NFL za Denver Broncos. Predtým ale dlhšie pôsobil v mužstve Indianapolis Colts. 18 rokov pôsobil ako quarterback. Preslávil sa ako jeden z najdrahších hráčov histórie NFL, dvakrát vyhral Super Bowl a ako jedinému sa mu podarilo získať titul najužitočnejšieho hráča celej ligy NFL v jednom roku 4x. Dnes je považovaný za jedného z najlepších hráčov futbalu všetkých dôb a uvádza sa pri ňom priečka číslo 8. Možno teda práve jeho meno medzi hráčmi, hoci je na Slovensku neznámy, má logiku…

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu